Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dominantní chování samice

zdravím...mám problém s mou samicí pogony...chovám 3 samice v teráriu 220x70x120(délkaXhloubkaXvýška) 2xrepti glo 10 26w,2x 40w žárovka a 60ka zářivka pro lepší osvětlení...jedna z mých sedmiměsíčních samic Safira 39cm se chová dominantně už dva týdny v tomto novém teráriu...kývá hlavou,prohání ostatní samice (32cm a 33cm)a zakousává se jim za ,,límec,,..přesně jako u rituálu páření..nikdy se však nepokouší spojit kloakou...pouze se zakousne..po tom co jsem se různě dočetl si myslím že je samice připravena na páření...za 5 měsíců budu připouštět mého momentálně 10ti měsíčního samce(48cm)...dřív určitě ne.má někdo s takovým chováním samic zkušenosti?a jak mám případně pokračovat?vím že jim nijak neublíží ale určitě jim způsobuje stres...divím se že mám takové problémy v tak velkém teráriu kde mají dvě výhřevná místa a opravdu hodně prostoru.díky za odpovědi.

watch

ano tohle jsem taky přímo četl:)ale myslím že Safira je určitě samice...ani stopa po hemipenisech a v 7mi měsících by už to mohlo být jasné...jenomže na páření nedojde ona se prostě jen zakousne a to je vše.ale nechci připouštět samce když ještě nemá ani rok.nevim ted co s nimi mám jen jedno terárium a bokem terárium pro samce takže je nemám jak oddělit na těch 5 měsíců.myslím že až tam naběhne samec tak se všecko změní.ale do té doby nevim co udělat aby nebyly ty ostatní dvě samice v takovém stresu...nebo taky záleží na tom jak moc to na ně působí...protože se mi zdá že opravdu málo žerou...samy snad vůbec...každý den je musím vytahovat a krmit na koberci a to žerou převážně jenom sarančata protože nic jiného nechtějí..

Spis dejte pri krmeni ven tu dominantni, ono to jinak nic vazneho neni - nase Koule takhle blbne furt a problemy s nezravosti nemame. Spis zkuste nabidnout i jiny hmyz, muzete svaby, sem tam zophobasy... Terarko vypada sice dobre ale prijde mi ze tam chybi nejake slusnejsi plosne prosviceni - ale muze to na videu dost klamat. Safira je dost obezni, u te bych krmeni trochu omezil.

taky jsem si říkal že je trochu tlustá..právě proto že dávám do misky krmení všem třem a žere to jenom ona.jinak prosvícení je fakt dobré ta zářivka tam dělá fakt hodně to je určitě tím videem.jinak krmím převážně tartarama a dubiema a prokládám to sarančaty,cvrčky a vyjímečně holátkem nebo zobophasy...dobře nebudu jim tedy dávat nic do misky a budu je krmit až jak přijdu z práce(ve 4 odpoledne) a při krmení vytáhnu safiru ven z terária.díky za radu snad se to zlepší:)