Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Gekoni- určení druhů

Zdravím všechny.
Mám na Vás,chovatele gekonů prosbu.Od kamaráda jsem dostal dva gekony,ale nevím jejich lat.jména u toho prvního bych řekl,že to je Cyrtopodion scabrum,ale druhého jsem nevykoumal.Přiznávám,že zrovna gekoni nejsou mou silnou stránkou.:-[ Prosím poraďte mi.Děkuju všem.
[http://img10.imageshack.us/img10/7116/gekonipikatc  hu030.jpg]

[http://img853.imageshack.us/img853/4397/gekonipika  tchu024.jpg]
Změna předmětu, původně: GEKONI (Aurifer)

To mi řekl on,ale gekony dostal od jeho sestry a ta je koupila někde na burze jako mazlíky takže jsem napsal,co mi bylo řečeno.Holt někdo si koupí zvíře a chce vědět všechno a druhý si koupí prostě ještěrku na mazlení a je mu fuk co to je,hlavně,že to vypadá roztomile.;-):-)Ale teď jsem se díval na ty zornice a pravda je,že má C.africana zornici kulatou.

Kolikrát to je dílo,ale já jsem takovej chovatel,že se raději toho zvířete ujmu,aby nestrádalo v rukou totálních mudlů.On mi je dal s tím,že jeho sestra si gekony koupila a pak je šoupla jemu no a zase kamarád je dal ke mě,že se u mě budou mít dobře......No a já vidím šupinatýho tvorečka a je vymalováno.
To už jsem koupil i Friseiku,abych ji zachránil z rukou člověka,kde strádala!Dal jsem ji dopořádku a zase za tu samou cenu prodal nějaké chovatelce z Moravy na dopárování samce.Prostě zvířátka jsou moje slabost.

mne to na prvý pohľad pripadalo ako rod Gekko, nemôžem si pomôcť (myslím tú druhú fotku, tú prvú si netrúfam hádať)
pozri Gekko vertebralis, ten sa mi veľmi páčil, kedysi som ho chcela, žiaľ, už na rod Gekko nemám miesto, postrebujú dosť priestoru. pripadá mi dosť chudý. aký je veľký? nenapísal si dĺžku