Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zdravotní problém u Leguána zeleného(Iguana iguana)

dobrý den,mému leguánovi se na čumáčku objevil takový ,,strup" a kolem nosních direk to má takové bělavé. Je mu asi rok,krmím ho zelím,občas ovoce,vojtěškové granule a zelenina. podávám mu ještě nějaký prášek na střevní mikrofloru. UV má dostatek. jinak nejevý žádné známky nemoce,je aktivní až běda :-D a žere normálně. co by to mohlo být? děkuji
[mod]Změna předmětu, původně: Leguán POMOC!!! (Melda)[/mod]

to by mohlo způsobit takový ,,bolák" ? no ne že by přímo narazila,ale jakoby s nosem rejdí podél skla....a krom tohoto vás něco jiného nenapadá? a ještě jsem se chtěl zeptat,jak mám eliminovat průjem? má pořád takový měkký světlý trus. dávám jí pekingské zelí,občas ovoce a zeleninu a ty granule + ten prášek na zažívání. co by jí mohlo ještě chybět?

Ten prášek na zažívání, to je nějaký laktobacil? Zkus vynechat ten. Proč ho vůbec leguán dostává?
Ve stravě větší podíl listí, míň zeleniny a ovoce. Z toho zelí můžeš zkusit vynechat košťál, ten je taky víc vodnatý. Náš lemrouch míval řidší případ po jablku, takže to už nedostává. Strouhaná mrkev (nebo škrabkou naškrabaná na tenké plátky, jinak nám jí nesežere) trochu staví...
Bílé u nosu by mohla být sůl. Kýchá a odfrkává? Ránu do nosu si klidně mohla dát za tvé nepřítomnosti. Jestli je to mládě plašan, stačí aby špatně uskočila.

no občas pšikne...jinak košťál mu nedávám,jenom to kadeřavé zvrchu. jinak je celkem aktivní a pořád skáče tak se mohla někde narazit,nebude to dělat nějaké problémy? já měl strach aby to nebyla nekroza.....jinak ten prášek se jmenuje Tera+ ProbioRept+
Ted jsem si ji ale důkladněji prohlédl a má na sobě po celém těle takové stroupky, má jich asi 10 a jsou tak 3-5mm dlouhé,nejsou to fleky ale takové tenké stroupky,nemůže to být od toho jak furt skáče v terariu po větvích že se třeba poraní??

Dobrý den, mám pětiletého leguána zeleného,zničeho nic přestal žrát a stále se mu klepe svalstvo na nohách! Předtím žral normálně pozoruji cca.4 dny.
Můžete prosím poradit zda se jedná o příznak nemoci,nikdy předtím jsem to nezaregistroval.

Děkuji
S pozdravem Martínek