Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Agama vousatá moc nejí

Dobrý den,
Prosím o radu. Před měsícem a pár dny jsem si pořídila agamu vousatou a stále mi nechce moc jíst. Má kolem 22 cm. Sní v půměru tak 2-3 cvrčky během 4 dnů, což je podle mě na mládě hodně málo. Když mu zkouším dávat cvrčka z pinzety, zavírá oči a úplně ho ignoruje, proto mu je dávám do misky odkud neutečou a on občas nějakého sezobne. Rostlinné stravy také moc nespořádá, občas sní kousek jablka. Terárko má sice menší 45x49x30 (d.š.v), ale sám si vylézá a šmejdí po pokoji, vždycky někam zaleze a usne. V terárku má výhřevý kámen, Uv zářivku Narva Reptilight 15W, a na nejteplejším místě má kolem 40-50 stupňů (tam sem ho viděla vyhřívat se tak třikrát).
Nevím jestli některé agamy jí takhle málo, ale chtěla bych mu dát to nejlepší, tak vás prosím o radu, co mám udělat pro to, aby se u mě měl dobře? Předem moc děkuju za odpověď.

Linearka s UV je celkem mizerie jak zdroj UV tak zdroj svetla. Dal bych tam spis Narvu BioVital a do tak maleho prostoru (tomu prckovi zatim staci, to je v pohode) jako zdroj UV nejaky slabsi "UV" kompakt - 11W Lucky reptile nebo 13W Reptiglo 10.0. Nicmene - ty podminky by nemeli byt ani ted az tak kriticke aby takhle stavkovala s krmenim.

ale sám si vylézá a šmejdí po pokoji, vždycky někam zaleze a usne

- uplne spatne, ma byt v terariu, tam je ji dobre - ne mimo nej. Neberte agamu mimo terarko, neberte ji do ruky, doprejte ji hlavne klid. Zkusit nabidnout i jiny hmyz, ze "zeleneho" spis nejake "listy", staci natrhat venku pampelisky.