Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hlodavci do bytu (krmení)

Dobrý večer.
Mám otázku, která se týká hlodavců ke krmným účelům. Bydlím v bytě a chtěl bych mít krmení pro hady z vlastních zdrojů. Jenže všichni určitě víme, že hlavní problém je zápach. Má to někdo vyřešené tak ať chov smrdí co nejméně? Popřípadě jaký druh hlodavců chováte a jak je na tom se zápachem? Snad jste mě pochopili. Děkuji

Ako ktore.... Niektore su svine od srdca. Ine su kludne.
Co sa tyka zapachu, su rozhodne 100x lepsie ako obycajne mysi.
Nerealne skupiny skreckov atd? Co za zvlastne skrecky mate na mysli? Ak to je tak nerealne, neviem preco sa predavaju za par kc po burzach. Mimo toho, ze ich bez problemov mnozil kamarat v nejakych 10tich rokoch....

Pre ake hady by to malo byt? je trochu rozdiel nakrmit nejakeho boaedona, alebo koralovku. Ci dospeleho Bc.

Tak docela jsem přemýšlel nad křečkama (džungaráci) jen nevím jestli nemá někdo zkušenosti s chovnou skupinou. Jestli může být více samic pohromadě a nebudou si vzájemně likvidovat vrhy. Pokud mohou být pospolu tak jestli oddělit samce od samic popřípadě bližší informace. Není to že bych nehledal na internetu jen pokaždé najdu jiné informace a jsem z toho zmatený jak lesní včela a s hlodavcema nemám zkušenosti téměř žádné pokud nepočítám morčata když jsem byl malý :-D

Regiuska je ještě malá take ta by na nich chvíli vydržela ale pak budou k ničemu. Mým úžovkám by měly stačit, v případě nouze není problém krmit 2. Ale je pravda že by to chtělo něco výhledově ať za půl roku nevymýšlím něco jiného no. Přiznávám se opravdu v tom tápu. Otec dělal potkany a myši ale přestal. Takže teď se potřebuju starat sám. Proto píšu tady :-)

Nevím jak jsou na tom konkrétně džungaráci, ale normálně křečkové mají problém být spolu po hromadě.Jo jasně domácí mazlíčkové atd...mluvíme ale o chovu na krmení.Na nějakých forech jsem narazil na odpovědi typu skupinky jako u myší více holek, jednoho kluka.Pokud se podíváte na stránky přímo o křečcích, dozvíte se, že křeček je samotář a to i , nebo hlavně v přírodě.Při chovu se doporučuje dát k samici samce až v době říje která je každých cca4-5 dní.Na samici se prý pozná i rukou při pohlazení atd jestli je připravená(nevím).Každopádně i jedna holka dokáže pěkně prohnat potencionálního píchače :-) copak potom skupinka o třech.Březost pak trvá 21dnů.
A tím mi napadá přejít i k mé otázce.Tyhle informace jsem vyčetl právě proto, že řeším krmení.Prošel jsem i myši(smrad), potkani, mastomyši....má to krom právě toho smradu ještě jeden háček, u mne ten nejdůležitější.S myšma mám problém...jinak, prostě se jich bojim.Je to tak, teda asi ne bojim, ale mám k tomu odpod a krys, potkanů se asi i opravdu bojim.Ale to nebudu rozebírat.Hledá tedy řešení.Četl jsem o morčatech, prý to je špatně pro hada.Možná že i jo, přece jen je to sice také hlodavec, ale úplně jinak navrhnutý :-D Rodí se se srstí, od prvního dne vidí, chodí a jen tak o třech kusech.To je možná ok pro většího hada, ale potřeba holátek nikde.Napadnul mi teda taky křeček, myši podobné včetně holátek, vrhy početnější i rychlejší březost než morče.Otázkou tedy ale je, jestli je to pro hada vhodné.Myslím tím krmení jen křečkama a to od holátek až po dospělé(dle potřeby).

Já jsem problém vyřešil kulišácky po svém. Ikdyž pořád chci něco výkonnějšího co se týče vrhu tak jsem se k tomu ještě pořád nedokopal. Přítelkyně, která je poděs do savců (má na domě koně, kozy, byly i ovce, králíci a doma má ještě osmáky) Tak sme do králíkárny vrazili morčata ať si ,,dělají co chtějí". Škoda je malé reprodukční schopnosti ale to se časem vychytá a vyřeší. Pro větší hadice to je ok a problém v holatech sme vyřešili prostě kupem. Ale taky ještě pořád přemýšlím jak to vymyslet. Protože i ty holata něco stojí. Jediné čeho se bojím já je smrad a čištění 3-4x týdně nepřipadá v úvahu tak 1x nebo 2x bych neřešil ale čistit vícekrát se mi nejen že nechce ale nemám přístup k hoblinám pouze k senu a to nevím jestli by se dalo použít jako stelivo.