Hnojení epifytů
Máte někdo zkušenosti s hnojením epifytů v paludáriu bez zvířat (Anthurium a spol. na kůře) ? Mám samozřejmě už něco načteno, takže bych prosil jen osobní zkušenost. Díky moc.
Máte někdo zkušenosti s hnojením epifytů v paludáriu bez zvířat (Anthurium a spol. na kůře) ? Mám samozřejmě už něco načteno, takže bych prosil jen osobní zkušenost. Díky moc.
Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru
Ak maju v paludariu dost svetla, hnojenie im urcite prospeje. Skus pouzit tekute hnojivo, ale len v koncentracii 10 X nizsej ako sa odporuca v navode pre zalievku klasickych rastlin ku korenom.
my v teráriu epifyty nehnojíme, ve volné přírodě to taky nikdo nehnojí a rostliny rostou, pokud hnojit chcete, určitě bych doporučil, nějaké bio hnojivo a nejlépe rozředit ve větším poměru.
to není úplně pravda, dopadá na ně trus zvířat, ptáků atd. Na silné větve padají listy, které když uváznou,začnou tlít a tím přirozeně hnojí rostliny v okolí, hmyz který v nich umře atd. V přírodě je podle mě hnojiva docela dost. Na hnojení se doporučuje výluh z kravince, nebo hodně používané jsou hnojiva na orchideje.
Taky to vidím tak, určitě by se mělo občas mírně pohnojit. Mezi pěstiteli orchidejí se o tom celá desetiletí vedou diskuze, jak, co a kolik . Proto mě zajímala osobní zkušenost. Zatím všem díky.
Možná by pomohlo tohle?
Dík, to vypadá dobře.
Zeptám se tady:
Viděl jsem v OBI nádherný modrý orchydeje,chtěl jsem si je koupit,ale známej mi řekl,že jsou napíchaný ingoustem a když se objeví nové květy,jsou žlutý.Je to možný?Čuměl jsem na něj jako pulec ze zavařovačky.
S některýma kytkama se to dělá, tuším, že jsme u nás ve škole dělali pokus s konvalinkama. Stačilo je řezaný dát do vody s inkoustem. Jestli to dělají s orchidejemi, nevím.
Clanek.aspx
smradi v těch obchodech
Smutný...
Jak myslíte, že se "vyrábějí" modré růže Všechny ty modré krasavice v našich květinářstvích jsou jen produktem chemických barviv! Mimochodem, modravý odstín lze dosáhnout i vložením růže do vázy z čpavkovým roztokem.
Růže samy o sobě totiž nemají žádný gen pro syntézu modrého barviva, proto se vědci už dlouho snaží tyto geny do růží přenést například z petunií, macešek a podobných rostlin, které ho mají. Ten výzkum už stál těžký miliony dolarů, a nejblíž jsou dneska nejspíš Japončíci. Jak jinak
tech.ihned.cz