Strophurus
Jsou to moc pěkná zvířata a určitě by mě některé druhy lákaly. Kromě vysoké ceny jsem však v informacích na netu (výhradně cizojazyčných) nenašel žádné problémy chovu - všude jej popisují jako pohodový. Ceny gekonů jsou ale vysoké a špatně se shánějí. Máte někdo zkušenosti s chovem, popř. víte o jeho problémech, úskalích? Zajímají mě hlavně druhy S. taenicauda, S. spinigerus a S. williamsi. Díky
Dlouho jsem choval Strophurus intermedius a williamsi.S prvními nebyl celkem problém,snášeli vejce,ale problém jsem měl s líhnutím mláďat.Každopádně jsem každý rok nějaké mláďata odchoval.
S williamsi to ale bylo horší.První rok jsem od 4 samic měl asi 60 vajec,všechny neoplozené.Další rok jsem vyměnil samce,všechny vejce už byly oplozené,ale všechny mláďata byly deformované.Zkoušel jsem inkubovat v různých teplotách,různých substrátech a nic.
Nj, proto voni jsou asi tak dobře sehnatelný a levný
Díky, Martine, tak je tam si nějakej problém s inkubací... Právě jsem si říkal, že je to divné, že by stáli tolik, kdyby byl chov bezproblémový.
Nikdy jsem nepřišel na to,proč se mi je nedařilo inkubovat.V té době jsem choval další 3 druhy diplodactylů a při stejných podmínkách se líhli bez problémů.
Já měl to samé s anolisy. Věřil jsem, že to je vitamíny, ale těžko říct... Tam může mít vliv UV, vlhkost, všechno možné. Ještě se vyptám pár lidí co je mají a pokud budou na podzim finance, tak ty taenicaudy asi zkusím.
Kluci co stojí?
taenicaudy 250-300€ kus co jsem viděl.
To by mě taky zajímalo!Michal byl rychlejší.
To je slušná raketa
Když je vezmem po 50ks,to by bylo,aby se nepovedli.
Tak nějak jsem si říkal,že by to byla pěkná výzva,zkusit je.Když jsem ale vyděl tu cenu.
No, pár spinigerů nebo taenicaud se dá už sehnat za těch 250 - 300 Eur. Williamsi jsou dokonce ještě levnější, v Hammu měli mladé po 60. Ale chyběly peníze... No, už jsem dnes povídal inexpectatám, aby bylo hodně vajíček
A Platysaurům,aby byl nějakej sameček.
mám 6 vajec a v nich ti samečci už čekají...
Myslíš Petře že je to dáno sudým a lichým rokem.
V chove mám momentálne 2.1 S.taniecauda a 1.1 S.ciliaris.
S.ciliaris sa mi párili prvý krát asi 5 dní dozadu, po odzimovaní boli spolu prvý krát. Tak uvidíme čo z nich bude. Taenicauda sú zatial na párenie mladé.
No super, přece rostou
Tak moc držím pěsti ať se podaří odchov, vypadají perfektně. Mohl byste mi napsat pár slov k chovu taenicaud (vlastní zkušenost) do SZ?
Tak to oprášíme a pozeptám se jak jsme na tom v čr se strophurama?
Mam páreček taenicaud a teď bude ještě páreček williamsáků a uvidíme co dál. Pak bych asi šel do dokupování samic a asi ciliárise.
Mám po mladém páru od taenicauda, williamsi a spinigerus. U všech druhů bude letošní sezona první reprodukční. První snůšku od williamsi očekávám každým dnem.
Super, hodně štěstí s inkubací. Můžu se zeptat jak jsou starý?
Aktualne chovam 1.1taenicauda, 3.3ciliaris, 1.1wellingtonae
Ale ty nejsi kua čr,ale bratr!
Stáří všech jedinců by mělo 1,5 až dva roky.
Momentálně v inkubátoru dvojka vajec od williamsi, napářená je samice spinigerus i taenicauda. Inkubuju ve vlhkým Seramisu.
Tak momentálně 2 mladí Strophurus taenicauda, 1 spinigerus a 1 williamsi. Mohu potvrdit odumírání ve vejcích, nevylíhli se mi tři mladí williamsi. U 4 vejce jsem to riskl a skořápku prostříhl, mládě zatím vegetuje, uvidíme, co se bude dít dál.
Tak ve středu první letošní vejce od Strophurus williamsi.