Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Strophurus

Jsou to moc pěkná zvířata a určitě by mě některé druhy lákaly. Kromě vysoké ceny jsem však v informacích na netu (výhradně cizojazyčných) nenašel žádné problémy chovu - všude jej popisují jako pohodový. Ceny gekonů jsou ale vysoké a špatně se shánějí. Máte někdo zkušenosti s chovem, popř. víte o jeho problémech, úskalích? Zajímají mě hlavně druhy S. taenicauda, S. spinigerus a S. williamsi. Díky :-)

Dlouho jsem choval Strophurus intermedius a williamsi.S prvními nebyl celkem problém,snášeli vejce,ale problém jsem měl s líhnutím mláďat.Každopádně jsem každý rok nějaké mláďata odchoval.
S williamsi to ale bylo horší.První rok jsem od 4 samic měl asi 60 vajec,všechny neoplozené.Další rok jsem vyměnil samce,všechny vejce už byly oplozené,ale všechny mláďata byly deformované.Zkoušel jsem inkubovat v různých teplotách,různých substrátech a nic.

Tak momentálně 2 mladí Strophurus taenicauda, 1 spinigerus a 1 williamsi. Mohu potvrdit odumírání ve vejcích, nevylíhli se mi tři mladí williamsi. U 4 vejce jsem to riskl a skořápku prostříhl, mládě zatím vegetuje, uvidíme, co se bude dít dál.