Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomoc s pulci

Dobrý den chci se jen zeptat a doufám že neruším: Dnes se mi narodili malý pulci a nevím si rady čím je mám krmit, jestli můžu špenátem a jestli jo, tak zmraženým nebo čerstvým?
Za všechny odpovědi děkuji.
S pozdravem,
Vaše zizaon :-):-D

Zdar, pulce můžeš krmit prakticky vším, sežerou všechno)) Jinak pokud jde o čerstvě vylíhlé, tak to bude pár dní trvat, než se rozplavou a začnou se zajímat o nějakou výživu.

Co se týče toho krmení, tak můžeš třeba:

- najemno rozdrcené krmení pro rybičky
- listy kopřiv, špenátu
- odřezky masa z kuchyně, na to se přisajou a začnou to odrbávat tím svým ústním diskem (častokrát jsem pozoroval doslova masy skokaních pulců na rybníce, kteří si takhle pochutnávali na uhynulém kaprovi)
- ty druhy krmení občas střídej, mimoto se živí i řasami na sklech akvárka

- pokud budeš krmit tím masem, tak je samozřejmostí častější výměna vody nebo filtrace (nevím, kolik těch pulců máš a jestli tam máš filtr)

BTW takže jsi nasbírala skokaní vajíčka a nechala to doma vylíhnout?

pulce temporárií odkrmíš na jakémkoliv sušeném krmení pro rybičky, ikdyž ty tablety pro rostlinožravé ryby jsou asi nejlepší...hlavně ty, co se dají přichytit na 1 místo a nesviněj vodu. Ale pokud se vylíhli teďka a ještě jenom visí, tak ještě pár dní žrát nebudou. Začnou žrát, až se rozplavou. Hlavně jim často tu vodu měň, jsou na to citliví ;-)