Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem prosím o určení pohlaví gekončíka.

jsem ráda,že se mám opět kam obrátit z dotazem ;-)Zhruba před dvouma měsícema se ke mě dostali dvě maličké prý samičky v celkem zoufalém stavu.Jedna je postižená a druhá byla podvyživená.Té maličké měli být dva měsíce a postižené pět měsíců.Vypiplala jsem je a už vypadají k světu.Jenže :-| z postiženého prcka se vyklubal jasný sameček ktrý má zřetelné póry.A přesto,že s druhou byl od narození začal na ní útočit.Nejsou to útoky pařící,ale až bych řekla za účelem zabít.Ve velikosti to nebude jsou téměř stejně veliké.Je s nimi ještě jedna samička a s tou je naprosto v pohodě.V kolika měsících se jasně pozná pohlaví.Sice mi příjde jako samička,ale podle chování....

loading...

vyzerá to na samicu. pohlavie sa dá bezpečne určiť zhruba po pol roku, niektoré samce sa ukážu aj skôr

u gekončíkov je však známe, že ak je spolu viac mladých samcov, niektorým (submisívnym) sa sekundárne pohlavné znaky zjavia neskôr.

aká je veľkosť toho gekončíka ?