Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chování samičky gekončíka nočního

Mám v jednom teráriu cca 18 měsíců starou samičku gekončíka nočního, jako podklad má říční písek. Poslední měsíc ovšem neustále hrabe až na dno (sklo), pořád se otírá o stěny terárka a tlamičkou "brousí" po kamínkách. Nevíte co se s ní děje? Je v teráriu sama, protože z původní trojice "sester" se vyklubali 2 samci a 1 samička, tak jsem to musel celé rozdělit, nedělalo to dobrotu.

Připadá mi to, jako falešná březost u psí fenky :)

Díky za přípomínky.

moje zkušenost je taková že hrabou pouze pokud chtěji dát vejce.. Ale nievim jestli může mít gekončík planná vejce?? Asi jo, jako každý jiný ještěr. já je vždy měla po skupinkách a s neoplozenými vejci jsem se nikdy nesetkala..
jinak nevím, proč by mohla hrabat.. jedině že by jí nějakým způsobem nevyhovovaly podmínky v teráriu, ale když jí máš už tak dlouho tak pochybuji že by se najednou začla chovat jinak..

Gekončíci na planý snůšky až tak moc netrpí. Spíš je nervózní - je jaro a dost se snaží utíkat z terárek a podobně - dělaj to teda hlavně samci, ale i samice. Pociťujou období páření.