Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chování samičky gekončíka nočního

Mám v jednom teráriu cca 18 měsíců starou samičku gekončíka nočního, jako podklad má říční písek. Poslední měsíc ovšem neustále hrabe až na dno (sklo), pořád se otírá o stěny terárka a tlamičkou "brousí" po kamínkách. Nevíte co se s ní děje? Je v teráriu sama, protože z původní trojice "sester" se vyklubali 2 samci a 1 samička, tak jsem to musel celé rozdělit, nedělalo to dobrotu.

Připadá mi to, jako falešná březost u psí fenky :)

Díky za přípomínky.

Gekončíci na planý snůšky až tak moc netrpí. Spíš je nervózní - je jaro a dost se snaží utíkat z terárek a podobně - dělaj to teda hlavně samci, ale i samice. Pociťujou období páření.