Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výstava obojživelníků na Stanici přírodovědců

14. - 20. 5. si Vás všechny dovolujeme pozvat na výstavu „Svět obojživelníků“, která se koná v areálu Stanice přírodovědců v Praze na Smíchově (Drtinova 1a) vždy od 9 do 18 hodin (v neděli pouze do 17). Kromě takřka kompletní kolekce českých žab a ocasatých obojživelníků budete mít možnost zhlédnout hned několik druhů jedovatých šípových žab pralesniček, drobné bezblanky a rákosničky, zavalité rohatky a bezrohatky, vodní drápatky a drápatečky, obskurní pipy, pestrobarevné listovnice, dlouhonohé létavky, albinotické axolotly a mnoho dalšího. K vidění nebudou jen dospělí obojživelníci, ale i jejich vajíčka a pulci v různých vývojových stadiích. Dozvíte se více o životě obojživelníků i o tom, jak můžete sami přispět k jejich ochraně.

Současně s výstavou můžete navštívit i stálé expozice tropických skleníků, akvárií a terárií, veřejnosti budou otevřené i prostory venkovního terária.

K dispozici Vám bude chovatelská poradna, prodávat se budou zvířata ze staničních odchovů, pokojové rostliny, venkovní bylinky, rostliny do akvárií i terárií. Během čtvrtečního jarmarku (17.5. 11-18 hodin) máte navíc šanci nakoupit med, rukodělné výrobky, šperky, zkameněliny, minerály a další zajímavosti.
Všichni jste srdečně zváni.

Oficiální pozvánka na
http://www.ddmpraha.cz/index.php?id=aktuality&aktu ality_id=927

Mody prosím o připíchnutí do doby konání akce, díky.

Tak pripravy na vystavu nam vrcholi, vylepsuji se akvaria ve skleniku, tridi se material a rostliny na zarizeni expozicnich nadrzi, tisknou se popisky, ubytovávají se zapujceni obojzivelnici a rozmistuji nadrze.
Snad se Vam vystava bude libit.

hadi, želvy, krokoušové, varani ad. tam jsou ve stálé expozici

presne tak. K tomu pripocteme jeste kosmany, klokany s mladetem, drbaci cune, lamu, letos jsme si ve skleniku pohrali i s expozici rybicek, kam jsme zaradili napr. ruzne druhy divokych i slechtenych zivorodek, jestli pocitam spravne, tak tu ted v expozici mame i 8 druhu halanciku nebo cerstvy odchov velkoklepitkatych krevet. Pokud vse klapne, ve ctvrtek odpoledne o jarmarku by tu mohli byt na prodej i nejaci brouci a sirsi sortiment rybicek a jezirkovych rostlin. Tak uvidime. Snad to vyjde. Jinak - vystava je myslim velmi zdarila, kolegove si opet pohrali s expozicnimi terarii, ktere jsou opravdu nadherne zarizena, a to jak pro oko pozorovatele, tak pro pohodli vystavovanych zvirat.