Převážně rašelina s vermikulitem. Vlhkost substrátu je taková, že z něj nekape voda při zmáčknutí v pěsti. Takže by měla být OK ne?
Krajty sice nechovám, ale co jsem tak koukal tak se celkem dost osvědčilo inkubovat vejce bez kontaktu se substrátem na podložce. Prostě na mokrej vermikulit položíš plastovou děrovanou podložku a na tu pak vejce. Je to vidět ve vlákně odchovy na anakondovo fotkách.... Možná jsou ty vejce jen obarvený od rašeliny. Asi bych je inkuboval jen v čistým vermikulitu.
Já krajty nedělám,ale jak píše Cejna,krajty vejce nezahrabávaj.Inkubujou je omotané kolem svého těla.Ta rašelina je asi blbě.
Jo ty fotky jsem viděl. Jestli je to vermikulit nebo rašelina je jedno dle mého, k inkubaci se používá mnoho substrátů a pokud ze substrátu nechytnou plíseň tak by mělo být jedno a jaký jde. Ale zas tak zkušený nejsem, takže jsem otevřen všem názorům a radám. Jak je na fotkách vidět, substrát je jen do poloviny vajec a pod těmito už žádná nejsou. Takže vlastně na substrátu jen leží.
jak už psali ostatní, ta vejce ti hnijou ve špatným substrátu... vermikulit je výborný, ale co se týče inkubace, tak jen pokud je čistý. Ve směsi s čímkoliv už pak nemá ty kladné vlastnosti, páč se vytratí to vázání vlhkosti v kombinaci s dobrou vzdušností bez zbytečně velkého kontaktu vajec s vodou. Já ho ve směsi dávám do kladišť, protože v nich líp zadržuje vlhkost a zvířata do toho ráda kladou, ale inkubuju zásadně v nebo na čistým.
Takže ta vejce vyndej, opatrně očisti od té rašeliny a polož navrch na mírně vlhký vermikulit (aby byl ještě křupavý). Nebo ho namoč o něco víc (ale aby z něj netekla voda) a polož vejce na podložku z polystirenu, nebo na nějakou plastovou mřížku, jak tu raděj ostatní. Já líhla buďto položené navrchu na mírně vlhkém, nebo na tenkém polystirenu, obojí fungovalo. ta vejce už vypadají dost chycená, ale ještě by to mohla rozchodit.
Aha, dík, já právě četl, že i v rašelině se dá inkubovat. Takže OK, beru na vědomí.
Ještě musim někde na rychlo ten vermikulit sehnat....
akorát s tím vermikulitem- stalo se mi to teďka prvně po x letech používání vermikulitu, ale koupila jsem ho posledně na burze od nějakého mně neznámého chlápka a vermikulit byl zřejmě napadený roztoči, protože se objevili v jedné z krabic s vejci a 2 vejce mi komplet zničili...takže od této doby vermikulit před použitím raději přepékám.
Už jsem domluvený s kamarádkou na Seramis a vermikulit, nemá totiž toho vermikulitu moc. Prý je ten seramis i lepší jsem slyšel...
Seramis je dobrej
Inkubovat hadí vejce se dají prakticky na čemkoliv. Ať jsou to všechny ty předražené "speciální" substráty, nebo jen obyčejný písek, mech, rašelina, nastříhaný molitan, nebo zmuchlaný novinový papír. Dobrých výsledků lze dosáhnout i na obyčejné hliněné cihle. Úspěch rozhodně není odvislý od inkubačního materiálu, ale především od mikroklimatu v líhni. Sebelepší a sebedražší materiál ještě není podmínkou k úspěšnému vývoji hadích embryí, základem jsou vždy teplotní a vlhkostní podmínky v inkubátoru. Shrnuto a podtrženo - inkubační materiál je spíš podružná věc, základem je v prvé řadě kvalitní líheň
To jsem si taky vždycky říkal. Nevím ale, co jiného by bylo špatnĕ. Teplota 30 stupňů, vlhkost vzduchu 90 %, vlhkost substrátu jsem zmiňoval výše.
To jsem si taky vždycky říkal. Nevím ale, co jiného by bylo špatnĕ. Teplota 30 stupňů, vlhkost vzduchu 90 %, vlhkost substrátu jsem zmiňoval výše.
co jiného by bylo špatnĕ.
protožes je zahrabal do bahna, to bylo špatně Ritchi má svým způsobem pravdu, ale jen za určitých podmínek. Vejcím, která leží na povrchu (což teda většina hadích vajec) je substrát fakt celkem fuk. Pokud není přemokřený, a hlavně ten substrát nehnije...pokud se v něm začnou dělat plísně, tak může být problém. A taky pokud do něj ty vejce zahrabeš, to už je potom kvalita substrátu znát docela hodně. A krajtí vejce se nezahrabávaj, jsou na to citlivé.
Inkubovat hadí vejce se dají prakticky na čemkoliv
Souhlas s Aurifer. Taky jsem psal na čemkoliv, a ne v čemkoliv. Přemokřený substrát je téměř vždy cesta do pekel, obzvlášť jsou-li v něm vejce zahrabána. A zrovna u krajtích vajec to platí dvojnásob.
Neříkám že nemáte pravdu, ale asi máme každý jinou představu o bahnĕ. Každopádnĕ moc dík za rady.
O bahně mám představu zcela jasnou, to se nemusíte bát. Jenže při inkubaci krajtích vajec vůbec nemusí jít o bahno, stačí totiž jen o něco větší vlhkost substrátu, než je únosné. Hadí vejce jsou pórovitá, a chovají se téměř jako houba - mají úžasnou schopnost absorbovat vlhkost z okolí. Proto když je ponoříte do vody, embryo se brzy udusí (nebo spíš utopí). Proto je nutné udržovat vlhkost spíše vzdušnou, než to dohánět vlhčím substrátem. Vyšší vlhkost inkubačního substrátu znamená nejenom riziko vzniku plísní, ale také udušení embrya, při nízké vlhkosti zase hrozí vyschnutí vejce. Substrát prostě musí být tak akorát, což časem určitě vychytáte...
Tak ono samozřejmě něco jiného platí pro inkubaci v inkubátoru suchého a vlhkého typu. Počítám, že inkubujete ve vlhkém. V suchém inkubátoru hraje kvalita inkubačního substrátu celkem zásadní roli.
Všem díky za rady, vejce to přežila.
Jinak, na radu, jsem čekal do 60 dne inkubace (dnes), pokud se nic neprořízne samo a vejce jsem nastřihl. No a je tam 13 mláďat + jedno které bylo nevyvinuté. Mláďata jsou stále uvnitř vajec, tak doufám že vylezou.
tak aspoň že tak...ona vypadala, že by se ještě mohla chytit
No ale všechna vypadala, že jsou K.O. No snad vylezou, jestli jsem to náhodou neotevřel brzo....
tak pokuds tam netrefil žíly, tak hadí vejce to předčasný otevření většinou docela ustávaj. Ještěří jsou na to podstatně horší, tam pokud se to moc brzy otevře, stačí i jen pár dní, tak mládě hned vyleze s ještě velkým vakem a buď je slabé, nebo nevyleze vůbec a exne rovnou ve vejci. Já vejce proto prakticky neotvírám vůbec, akorát někdy u některých druhů, kde třeba ještě nemám zcela zmáknutou inkubaci. Pokud je vše jak má, tak se zdravá mláďata prořežou a vylíhnou sama i bez nastřižení.
To rád slyším. No u mě je to první inkubace, no a nevěděl jsem jak dlouho čekat, pokud by se neprořízla sama. Doba inkubace je u nich pry 55 - 60 dnů. Psal jsem Anakondě a říkal, že by čekal nejpozději do 60 dne. Tak jsem se na ně teda dnes kouknul... Člověk by ale při pohledu na ta vejce řekl, že jsou na odpis a ono ne.
A jinak, jak to vypadá s těmi sarančaty? Ono na burzách zrovna moc rovnokřídých není, tak kdyby vyšlo aspoň tohle....
tak ona se kolik x zdravá mláďata vylíhnou i z neuvěřitelně hnusnejch vajec. Pokud to vejce nezkolabuje, tak je zbytečné házet flintu do žita a čekat.
Se sarančema teďka špatný- po tom, co tam ten jeden "dobrák" udělal průser čechy dost kontrolujou, takže je potřeba nechat trochu uklidnit hladinu.
Hmm tak to mě mrzí , škoda, tak snad někdy jindy.
Reagovala mláďata ve vejcích nějakým způsobem na dotek?
U některých si nejsem jist, a některá více, něterá zas méně.
jestli jsou živá to poznáš, mrtvá se celkem brzy po otevření jakoby zkalí (zmatní) a začnou vysychat. A hlavně to poznáš podle cév, ty u živého zůstávají pořád hezky červené a ostré. U mrtvého zhnědnou a ztratěj kontury.
Tak některá už vykukují...
Rozhodně nepomáhat. Počkat, až vylezou z obalů sami
JJ to je mi jasné.
Tak bohužel, nakonec jsou 4 nevyvinuté. Celkem jich je 8.
Tak to není špatné, když se to tak vezme, tak ty ztráty mohly být daleko horší...4 to holt asi poškodilo, no(pokud to s tím vůbec má nějakou souvislost, ale to se pozná pak na další snůšce).
Ale je to pro Tebe dobrá zkušenost pro příště
JJ to určitě!
Tady je fotka dvou, taky nedovyvinutých.
Zajímalo by mě, zda máte tušení, nebo víte, čím je to způsobeno? Jestli je to zastavený vývin díky mé špatné inkubaci, nebo se jedná o vrozenou vadu? (bouličky na hlavách)
Jo a ještě jsem se chtěl zeptat, kdy by bylo nejdřív možné mláďata osondovat? Nebo pohlaví zjistit dle počtu subkaudálií? Pokud je to spolehlivá metoda, bylo by to určitě lepší. Nevím ale, jak je to přesné.
ty bouličky na hlavách jsou v určité fázi vývoje normální, je to mozek. S dalším vývojem se lebka zavře a boule zmizí...ta mláďata se přestala vyvíjet a odumřela, možná následkem toho přemokření.
Dnes je 24. den inkubace, vejce se drží ale na dvou vejcích jsou už přibližně týden takové hnědobílé skvrny ( spíše takový povlak ) vůbec netuším co to může být, jde to lehce setřít, ale každý den se vytvoří nova vrstva, doufám, že to není plíseň, jinak je vejce zdravé a bílé. Nevíte někdo co to je a co s tím ?
pokud se ta vejce vyvíejí a nekolabujou, tak bych to vůbec neřešila. Akorát kdyby to začalo plenivět, tak by to chtělo zasypat a kdyby to nepomohlo, vejce odumřela a hrozilo nakažení ostatních, tak by bylo nutné je odstranit. Ale když s nic takového neděje, tak to nech být...
Jenže jak tu plíseň mam poznat ? A navíc proč by se plíseň ukázala? Podmínky při inkubaci jsou vždy stejné....bojím se, aby to ta plíseň nebyla, protože je to takový hnědobílý povlak, který lehce setřu, ale pod ním je vejce hodně do žluta.... Ještě bych se chtěl zeptat, kde koupit ten posyp? A jestli jsou různé typy a který doporučejte. Dík
plíseň vypadá jako plíseň, když se na ni mrkneš pod lupou, tak je většinou chlupatá. Po nějaké době je to vidět i okem. a navíc to i plesnivě smrdí zásyp se jmenuje Devilan, je to proti plísním na nohách (ale na vejce to funguje taky) a koupíš to normálně v lékárně
Aha , dík moc Jak se znám, zapomněl jsem se na něco zeptat .....snad si vzpomenu zítra
jen ozivim.. mam problem se 2 vejci rhapholeonu.. musel sem je vyndat z odumrele samice z odchytu.. vejce byla nestandartne velka a ted zacinam pozorovat na nejvetsím z vajec bile tecky ktere se postupne zvetsuji(plisen) slo by v tomhle pripade pouzit ten prasek a zasypat to vejce.?.. jak dlouho bych ho mel nechat zasypane? inkubace probiha na perlitu.diky za reakce.
můžeš to zkusit, ale u vajec vyndaných z uhynulé samice je % jejich odumření bohužel dost velké. Dá se říci, že se to většinou nepovede, ikdyž vejce byla správně zralá (ani málo, ani moc) a stihls je vyndat, než se v mrtvé matce udusila.
Ono ikdyž se tahle vyndaná vejce většinou pár dní vyvíjejí, tak pak často odumřou. Nebo začnou plesnivět a odumřou, protože mají defektní skořápku, na které chybí přirozený povlak bránící vejce proti mikroorganismům.
aha.. mno uvidim.. vyndal jsem 3 vejce a bylo to +- 8 hodin po umrti samice.. jedno vejce ktery vypdalo ze samice jeste kdyz zila vypada ok.. pak sem musel pristoupit k vyjmuti dlasich vajec protoze samice byla na konci gravidity.. vyndal jsem 3 .. ty 2 vetsi jsou takova dina.. ale to nejmensi vypda ze je ok..
zitra koupim ten pripravek a zkusim to .. dam ho zvlast od odstatnich a uvidim jestli se to povede nebo ne.jeste technicka... ten prasek nasypu primo na vejce za ´´zasypu´´ ho snim?
cetl jsem tady jeste ze nekdo potiral vejce peroxidem vodiku.. .. je i tohlo moznost jak to vejce zachranit?diky
Nemusíš, nemá cenu marnit čas s mrtvými vejci. jestliže byla vejce vyjmutá až po 8hodinách od úhynu, tak to bylo zbytečné vůbec dávat inkubovat, tahle se v mrtvé matce dávno udusila.
Vyhoď je a nech tam jen to vejce, co zvládla vyklást, tahle jsou prostě mrtvá.
Nevím, ale řekl bych, že jsou neoplozená...
V čem inkubujete?Vypaj dost mokrý.
Převážně rašelina s vermikulitem. Vlhkost substrátu je taková, že z něj nekape voda při zmáčknutí v pěsti. Takže by měla být OK ne?
Krajty sice nechovám, ale co jsem tak koukal tak se celkem dost osvědčilo inkubovat vejce bez kontaktu se substrátem na podložce.
Prostě na mokrej vermikulit položíš plastovou děrovanou podložku a na tu pak vejce. Je to vidět ve vlákně odchovy na anakondovo fotkách....
Možná jsou ty vejce jen obarvený od rašeliny. Asi bych je inkuboval jen v čistým vermikulitu.
Já krajty nedělám,ale jak píše Cejna,krajty vejce nezahrabávaj.Inkubujou je omotané kolem svého těla.Ta rašelina je asi blbě.
Jo ty fotky jsem viděl. Jestli je to vermikulit nebo rašelina je jedno dle mého, k inkubaci se používá mnoho substrátů a pokud ze substrátu nechytnou plíseň tak by mělo být jedno a jaký jde. Ale zas tak zkušený nejsem, takže jsem otevřen všem názorům a radám. Jak je na fotkách vidět, substrát je jen do poloviny vajec a pod těmito už žádná nejsou. Takže vlastně na substrátu jen leží.
jak už psali ostatní, ta vejce ti hnijou ve špatným substrátu... vermikulit je výborný, ale co se týče inkubace, tak jen pokud je čistý. Ve směsi s čímkoliv už pak nemá ty kladné vlastnosti, páč se vytratí to vázání vlhkosti v kombinaci s dobrou vzdušností bez zbytečně velkého kontaktu vajec s vodou. Já ho ve směsi dávám do kladišť, protože v nich líp zadržuje vlhkost a zvířata do toho ráda kladou, ale inkubuju zásadně v nebo na čistým.
Takže ta vejce vyndej, opatrně očisti od té rašeliny a polož navrch na mírně vlhký vermikulit (aby byl ještě křupavý). Nebo ho namoč o něco víc (ale aby z něj netekla voda) a polož vejce na podložku z polystirenu, nebo na nějakou plastovou mřížku, jak tu raděj ostatní. Já líhla buďto položené navrchu na mírně vlhkém, nebo na tenkém polystirenu, obojí fungovalo. ta vejce už vypadají dost chycená, ale ještě by to mohla rozchodit.
Aha, dík, já právě četl, že i v rašelině se dá inkubovat. Takže OK, beru na vědomí.
Ještě musim někde na rychlo ten vermikulit sehnat....
akorát s tím vermikulitem- stalo se mi to teďka prvně po x letech používání vermikulitu, ale koupila jsem ho posledně na burze od nějakého mně neznámého chlápka a vermikulit byl zřejmě napadený roztoči, protože se objevili v jedné z krabic s vejci a 2 vejce mi komplet zničili...takže od této doby vermikulit před použitím raději přepékám.
Už jsem domluvený s kamarádkou na Seramis a vermikulit, nemá totiž toho vermikulitu moc. Prý je ten seramis i lepší jsem slyšel...
Seramis je dobrej
Inkubovat hadí vejce se dají prakticky na čemkoliv. Ať jsou to všechny ty předražené "speciální" substráty, nebo jen obyčejný písek, mech, rašelina, nastříhaný molitan, nebo zmuchlaný novinový papír. Dobrých výsledků lze dosáhnout i na obyčejné hliněné cihle. Úspěch rozhodně není odvislý od inkubačního materiálu, ale především od mikroklimatu v líhni. Sebelepší a sebedražší materiál ještě není podmínkou k úspěšnému vývoji hadích embryí, základem jsou vždy teplotní a vlhkostní podmínky v inkubátoru.
Shrnuto a podtrženo - inkubační materiál je spíš podružná věc, základem je v prvé řadě kvalitní líheň
To jsem si taky vždycky říkal. Nevím ale, co jiného by bylo špatnĕ. Teplota 30 stupňů, vlhkost vzduchu 90 %, vlhkost substrátu jsem zmiňoval výše.
To jsem si taky vždycky říkal. Nevím ale, co jiného by bylo špatnĕ. Teplota 30 stupňů, vlhkost vzduchu 90 %, vlhkost substrátu jsem zmiňoval výše.
protožes je zahrabal do bahna, to bylo špatně Ritchi má svým způsobem pravdu, ale jen za určitých podmínek. Vejcím, která leží na povrchu (což teda většina hadích vajec) je substrát fakt celkem fuk. Pokud není přemokřený, a hlavně ten substrát nehnije...pokud se v něm začnou dělat plísně, tak může být problém. A taky pokud do něj ty vejce zahrabeš, to už je potom kvalita substrátu znát docela hodně. A krajtí vejce se nezahrabávaj, jsou na to citlivé.
Souhlas s Aurifer. Taky jsem psal na čemkoliv, a ne v čemkoliv. Přemokřený substrát je téměř vždy cesta do pekel, obzvlášť jsou-li v něm vejce zahrabána. A zrovna u krajtích vajec to platí dvojnásob.
Neříkám že nemáte pravdu, ale asi máme každý jinou představu o bahnĕ. Každopádnĕ moc dík za rady.
O bahně mám představu zcela jasnou, to se nemusíte bát. Jenže při inkubaci krajtích vajec vůbec nemusí jít o bahno, stačí totiž jen o něco větší vlhkost substrátu, než je únosné. Hadí vejce jsou pórovitá, a chovají se téměř jako houba - mají úžasnou schopnost absorbovat vlhkost z okolí. Proto když je ponoříte do vody, embryo se brzy udusí (nebo spíš utopí). Proto je nutné udržovat vlhkost spíše vzdušnou, než to dohánět vlhčím substrátem. Vyšší vlhkost inkubačního substrátu znamená nejenom riziko vzniku plísní, ale také udušení embrya, při nízké vlhkosti zase hrozí vyschnutí vejce. Substrát prostě musí být tak akorát, což časem určitě vychytáte...
Tak ono samozřejmě něco jiného platí pro inkubaci v inkubátoru suchého a vlhkého typu. Počítám, že inkubujete ve vlhkém. V suchém inkubátoru hraje kvalita inkubačního substrátu celkem zásadní roli.
Všem díky za rady, vejce to přežila.
Jinak, na radu, jsem čekal do 60 dne inkubace (dnes), pokud se nic neprořízne samo a vejce jsem nastřihl. No a je tam 13 mláďat + jedno které bylo nevyvinuté. Mláďata jsou stále uvnitř vajec, tak doufám že vylezou.
tak aspoň že tak...ona vypadala, že by se ještě mohla chytit
No ale všechna vypadala, že jsou K.O. No snad vylezou, jestli jsem to náhodou neotevřel brzo....
tak pokuds tam netrefil žíly, tak hadí vejce to předčasný otevření většinou docela ustávaj. Ještěří jsou na to podstatně horší, tam pokud se to moc brzy otevře, stačí i jen pár dní, tak mládě hned vyleze s ještě velkým vakem a buď je slabé, nebo nevyleze vůbec a exne rovnou ve vejci. Já vejce proto prakticky neotvírám vůbec, akorát někdy u některých druhů, kde třeba ještě nemám zcela zmáknutou inkubaci. Pokud je vše jak má, tak se zdravá mláďata prořežou a vylíhnou sama i bez nastřižení.
To rád slyším. No u mě je to první inkubace, no a nevěděl jsem jak dlouho čekat, pokud by se neprořízla sama. Doba inkubace je u nich pry 55 - 60 dnů. Psal jsem Anakondě a říkal, že by čekal nejpozději do 60 dne. Tak jsem se na ně teda dnes kouknul... Člověk by ale při pohledu na ta vejce řekl, že jsou na odpis a ono ne.
A jinak, jak to vypadá s těmi sarančaty? Ono na burzách zrovna moc rovnokřídých není, tak kdyby vyšlo aspoň tohle....
tak ona se kolik x zdravá mláďata vylíhnou i z neuvěřitelně hnusnejch vajec. Pokud to vejce nezkolabuje, tak je zbytečné házet flintu do žita a čekat.
Se sarančema teďka špatný- po tom, co tam ten jeden "dobrák" udělal průser čechy dost kontrolujou, takže je potřeba nechat trochu uklidnit hladinu.
Hmm tak to mě mrzí , škoda, tak snad někdy jindy.
Reagovala mláďata ve vejcích nějakým způsobem na dotek?
U některých si nejsem jist, a některá více, něterá zas méně.
jestli jsou živá to poznáš, mrtvá se celkem brzy po otevření jakoby zkalí (zmatní) a začnou vysychat. A hlavně to poznáš podle cév, ty u živého zůstávají pořád hezky červené a ostré. U mrtvého zhnědnou a ztratěj kontury.
Tak některá už vykukují...
Rozhodně nepomáhat. Počkat, až vylezou z obalů sami
JJ to je mi jasné.
Tak bohužel, nakonec jsou 4 nevyvinuté. Celkem jich je 8.
Tak to není špatné, když se to tak vezme, tak ty ztráty mohly být daleko horší...4 to holt asi poškodilo, no(pokud to s tím vůbec má nějakou souvislost, ale to se pozná pak na další snůšce).
Ale je to pro Tebe dobrá zkušenost pro příště
JJ to určitě!
Tady je fotka dvou, taky nedovyvinutých.
Zajímalo by mě, zda máte tušení, nebo víte, čím je to způsobeno? Jestli je to zastavený vývin díky mé špatné inkubaci, nebo se jedná o vrozenou vadu? (bouličky na hlavách)
Jo a ještě jsem se chtěl zeptat, kdy by bylo nejdřív možné mláďata osondovat?
Nebo pohlaví zjistit dle počtu subkaudálií? Pokud je to spolehlivá metoda, bylo by to určitě lepší. Nevím ale, jak je to přesné.
ty bouličky na hlavách jsou v určité fázi vývoje normální, je to mozek. S dalším vývojem se lebka zavře a boule zmizí...ta mláďata se přestala vyvíjet a odumřela, možná následkem toho přemokření.
Dnes je 24. den inkubace, vejce se drží ale na dvou vejcích jsou už přibližně týden takové hnědobílé skvrny ( spíše takový povlak ) vůbec netuším co to může být, jde to lehce setřít, ale každý den se vytvoří nova vrstva, doufám, že to není plíseň, jinak je vejce zdravé a bílé. Nevíte někdo co to je a co s tím ?
(omlouvám se za kvalitu)
opravdu nikdo neví o co jde ?
pokud se ta vejce vyvíejí a nekolabujou, tak bych to vůbec neřešila. Akorát kdyby to začalo plenivět, tak by to chtělo zasypat a kdyby to nepomohlo, vejce odumřela a hrozilo nakažení ostatních, tak by bylo nutné je odstranit. Ale když s nic takového neděje, tak to nech být...
Jenže jak tu plíseň mam poznat ? A navíc proč by se plíseň ukázala? Podmínky při inkubaci jsou vždy stejné....bojím se, aby to ta plíseň nebyla, protože je to takový hnědobílý povlak, který lehce setřu, ale pod ním je vejce hodně do žluta....
Ještě bych se chtěl zeptat, kde koupit ten posyp? A jestli jsou různé typy a který doporučejte. Dík
plíseň vypadá jako plíseň, když se na ni mrkneš pod lupou, tak je většinou chlupatá. Po nějaké době je to vidět i okem. a navíc to i plesnivě smrdí
zásyp se jmenuje Devilan, je to proti plísním na nohách (ale na vejce to funguje taky) a koupíš to normálně v lékárně
Aha , dík moc
Jak se znám, zapomněl jsem se na něco zeptat .....snad si vzpomenu zítra
jen ozivim.. mam problem se 2 vejci rhapholeonu.. musel sem je vyndat z odumrele samice z odchytu.. vejce byla nestandartne velka a ted zacinam pozorovat na nejvetsím z vajec bile tecky ktere se postupne zvetsuji(plisen) slo by v tomhle pripade pouzit ten prasek a zasypat to vejce.?.. jak dlouho bych ho mel nechat zasypane? inkubace probiha na perlitu.diky za reakce.
můžeš to zkusit, ale u vajec vyndaných z uhynulé samice je % jejich odumření bohužel dost velké. Dá se říci, že se to většinou nepovede, ikdyž vejce byla správně zralá (ani málo, ani moc) a stihls je vyndat, než se v mrtvé matce udusila.
Ono ikdyž se tahle vyndaná vejce většinou pár dní vyvíjejí, tak pak často odumřou. Nebo začnou plesnivět a odumřou, protože mají defektní skořápku, na které chybí přirozený povlak bránící vejce proti mikroorganismům.
aha.. mno uvidim.. vyndal jsem 3 vejce a bylo to +- 8 hodin po umrti samice.. jedno vejce ktery vypdalo ze samice jeste kdyz zila vypada ok.. pak sem musel pristoupit k vyjmuti dlasich vajec protoze samice byla na konci gravidity.. vyndal jsem 3 .. ty 2 vetsi jsou takova dina.. ale to nejmensi vypda ze je ok..
zitra koupim ten pripravek a zkusim to .. dam ho zvlast od odstatnich a uvidim jestli se to povede nebo ne.jeste technicka... ten prasek nasypu primo na vejce za ´´zasypu´´ ho snim?
cetl jsem tady jeste ze nekdo potiral vejce peroxidem vodiku.. .. je i tohlo moznost jak to vejce zachranit?diky
Nemusíš, nemá cenu marnit čas s mrtvými vejci. jestliže byla vejce vyjmutá až po 8hodinách od úhynu, tak to bylo zbytečné vůbec dávat inkubovat, tahle se v mrtvé matce dávno udusila.
Vyhoď je a nech tam jen to vejce, co zvládla vyklást, tahle jsou prostě mrtvá.