Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem chov potkanů

Chtěl bych se zeptat, jaká je optimální velikost ok drátu, pokud si udělám sám regálek na bedničky.
Chci udělat regálek na ccca 20 zajížděcích bedniček, kde budou krmeni zhoda, přes drátěné pletivo, akorát nevím,jestli bude stačit 10mm nebo 13 mm velikost ok pletiva, jelikož granule se větčinou dělají cca 11mm.
Pokud s tím už má někdo zkučenosti nebo spíš takovej regálek na chov doma má, tak budu velice vděčen za radu.

Zdravím pane Martin,
10 nebo 13mm. velikosti pletiva je jedno- důležitý je přístup, čili odnímatelný vršek ubykace z důvodu doplnění vody do napáječky+krmiva, čištění a dejme tomu kontaktu s potkany. Podle mne Vám jde (20 rozjížděcích bedniček) spíše o rozjed potkyš ve velkém. Pokud zamýšlíte nad prodejem, věřte- nezbohatnete... Jasně , je to Váš boj, ale pokud nemáte zkušenosti s potkany pořiďte si do začátku adutní páreček, poznejte a uvidíte sám...
Přeji hodně štěstí v chovu.

René - myslím, že jste dotaz špatně pochopil:
- zadavatel má v úmyslu krmit zhora přes pletivo, takže velikost pletiva je důležitá
- chovný bedny mají být zajížděcí a ne rozjížděcí
- pokud má zadavatel v plánu si chovem potkanů finančně přilepšit, tak je to snad jeho věc...ale myslím, že se zde najde dost chovatelů, který podobně velkou "myšárnu" mají pro svou potřebu;-)

přesně, jak říká Mara, chci krmit zhora přes pletivo, napájení je vyřešeno, hadicovým systémem. Jde mi o to, aby velikost pletiva byla taková, aby se potkani dobře dostali ke granulím, ale aby granule nepropadávali do bedniček. proto bych rád, aby mě poradil někdo, kdo takový chov má,že krmí zhora, a ne třeba jako v T4, kde je krmítko jasné.

Nemám moc zkušenosti s chovem potkanů-cca 1 rok.Vyřešil jsem to tak na půl.Třetinu mám pletivo 10 na granule a ve zbytku větší na ostatní krmení- pečivo,klasy kukuřice atd.Na větší pletivo dávám také napaječky-zavarovačka s dirkou ve víku.Mám tam sice i kapatkové napaječky,ale pro poruchovost již téměř zrušeny.Ze 3 funguje 1.

aha, tak to je super, mě zajímalo, jestli stačí velikost pletiva 10 mm, protože se mi zdálo, že ty
díry jsou malý a ten potkyš tím neprostrčí čumák a neukousne to, pokud je to dosatčující a není s tím
problém, tak ta 10 bude dobrá. Já děkuju za názory.