Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký vlastní chov je nejideálnější pro krajtu královskou?

Máme doma 3 roky starou krajtu. Do teď jsme měli vlastní chov barevných myší. Myšky jsme dokrmili, chtěli jsme založit novou chovnou skupinu, ale nemůžu žádné barevné myši sehnat. Tak mě napadlo, nebyli by nakonec pro dospělou krajtu lepší potkani, popř. mastomyši? Myslím to ale z pohledu vlastního chovu, tzn. úmrtnost mláďat, kanibalismus, rychlost odrostů vs. četnost krmení jednoho hada...
Prostě, jaký chov je nejlepší pro jednu krajtu?
Díky moc za odpověď.

Mě samec žral, pravidelně a všechno. I potkany a křečky, ale co trošku povyrostl a začal pauzovat, tak příjme pouze živé bílé myšky. Samice vzala i potkana a sem tam i zabitého, nicméně držím se toho, co je osvědčené - myší. Mastomyši by údajně mohly tvořit část složky jejich přirozené potravy, což by jistě stálo za pokus.