Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký vlastní chov je nejideálnější pro krajtu královskou?

Máme doma 3 roky starou krajtu. Do teď jsme měli vlastní chov barevných myší. Myšky jsme dokrmili, chtěli jsme založit novou chovnou skupinu, ale nemůžu žádné barevné myši sehnat. Tak mě napadlo, nebyli by nakonec pro dospělou krajtu lepší potkani, popř. mastomyši? Myslím to ale z pohledu vlastního chovu, tzn. úmrtnost mláďat, kanibalismus, rychlost odrostů vs. četnost krmení jednoho hada...
Prostě, jaký chov je nejlepší pro jednu krajtu?
Díky moc za odpověď.

No, zvyklá je na myši. Ale věřím, že by dala i vatší kořist. Je fakt, že pokud nežrala, vždycky jsme myši udali a začali znovu až po půstu, to nebyl problém. S většími druhy by možná byl...
Tak asi zůstaneme u myší ;-) V tom případě mám ale problém, nevíte kde sehnat barevné myši? (ideálně možnost poslat poštou nebo Praha, Beroun, Kladno, Rakovník a okolí) Já je bohužel nemohu sehnat :-(

Chtělo by to zjistit jestli vůbec ta regiuska bude chtít žrát něco jinýho. Nejde jen o velikost. Často bejvaj v potravě dost vybíravý. Koupil bych přiměřeně velkýho potkana a zkusil jí ho dát. Pokud ho zbaští, tak bych se na chov asi vyprdnul a jednou za čas toho potkana koupil. Pro jednoho hada Vás to nezruinuje.
Mastomyši většinou berou, tak můžete zkusit i je. Ale i tak bych zkusil nejdřív koupit jednu než založit chov něčeho co krajta nakonec třeba žrát nebude....

Mě samec žral, pravidelně a všechno. I potkany a křečky, ale co trošku povyrostl a začal pauzovat, tak příjme pouze živé bílé myšky. Samice vzala i potkana a sem tam i zabitého, nicméně držím se toho, co je osvědčené - myší. Mastomyši by údajně mohly tvořit část složky jejich přirozené potravy, což by jistě stálo za pokus.