Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Gekončík inkubátor

Sry že otravuji ale nwm jak zhotoviti inkubátor pro vajíčka gekončíka nočního - mohl bych to udělat takhle :
Plastová krabice 50x3x30 cm,vevnitř 10 cm vody a v ní topítko vodní s termostatem ,krabička s vajíčky v seramisu, kryt .
Lze použíti i jiný typ výhřevu než topný kabel ?
Děkuji za slušné odpovědi

Stačila by dát krabička s vajíčka nad terárium ? Vyhřálo by to asi na 27 stpňů.
V krabičce by byl i seramis.
Noční pokles také.

Nebo mě napadlo udělat krabici z polystyrenu do níž bych vložil 4l sklenici s vodou a do ní topístko se termostatem a přikryl bych to utěrkou s 10 cm otvorem pro větrání
Rozhodněte prosím co je lepší tvrze.

akva topne telisko ve vode a to cele v nejake uzavrene bedne se taky pouziva - sam s tim zkusenosti nemam, pouzivame "suchy" typ. Bude dle mne fungovat i ta krabice na terarku, u gekonciku to fakt neni zadna veda. V kladisti mame vzdy vlhky raselinik, vejce v inkubatoru jsou v uzavrenych krabickach s par malymi otvory na odvetrani, obvykle za celou delku inkubace neni potreba substrat dal zvlhcovat. Jen u vetsich krabic se snuskami od vousatek obvykle kolem pulky inkubace doplnim neco malo vody do substratu strikackou.

Ono to do sebe nasaje vody docela dost, ja to delam tak ze proleju substrat prevarenou vodou (proste co najdu v rychlovarne konvici :-) ), sleju vodu a pak primicham okomerne cca. tretinu substratu - proste az je to jen vlhke, a ne ze z toho kape voda nebo ze by v krabicce stala vespod. Necham krabicku v inkubatoru/v boxu kde se to bude inkubovat ustalit na jeho teplotu, pak tam dam vajicka do plytkych dulku, zavru vickem. Jestli to je tak spravne nevim, ale vylihli prcci si nestezuji ;-)

Promniňte že zase otravuju ale stačilo by i hodit samotnou krabičku s vajíčky a perlitem nad terárium , kde by to vyhřálo se na 27-29 stupňů ? logicky by tam byl noční pokles tak nwm.
Jinak pokud by to nestačilo tak sem si našel na inzeratech akvarko za 150 kč 40x30x30 ktere bych dal do polystyrenu a dovitř dal ty krabičky s vajíčky a nahoře celé přikryl polystyrenem (stačilo by to)

MIMOCHODEM INKUBÁTOR MÁ MÍT NĚJAKOU MEZERU NA VĚTRÁNI NAHOŘE NEBO MŮŽE BÝT NEVĚTRANÝ ?

Já hlavně nechápu jednu věc.. před nedávnem spousta amatérských dotazů na různé druhy zvířat.. teď najednou dotazy k inkubaci. Co když něco odchováte? Dokážete zodpovědně poradit případným zájemcům o vaše zvířata? Já ty vaše příspěvky sleduju už delší dobu a evidentně nemáte pojem o základních věcech. Nemyslím to špatně, jen je třeba před rozmnožením čehokoliv načerpat informace o chovu. A nestačí si informace pročíst, ale člověk na to musí přijít sám. Trvá to docela dlouho a je třeba i přemýšlet, sbírat zkušenosti.. I velmi zkušeného chovatele časo překvapí spousta věcí. Zvládnete to?

1. Jak víte, že chce chovance někomu prodávat?
2. To má to vejce vyhodit? Přece není blbej a aspoň to zkusí.
3. Co nechápete? Chci se o nich něco dozvědět, tak se zeptám.
4. Koupili jsme si samici - která byla oplodněná - přímo od chovatele, ne ze zverimexu, ten si toho vědom nebyl. Takže na argumenty "jen je třeba před rozmnožením čehokoliv načerpat informace o chovu" trochu pozdě. Informace o chovu má člověk v hlavě naštěstí za pár dní, ale když se mi přes noc objeví vajíčko, tak se přece zeptám na věci, který mi ještě nejsou tak úplně jasný :-).

To je právě nevýhoda této generace-lenost....S každým prdem lézt někam na net.Když zadám na google gekončík,tak můžu asi 128 hodin v kuse čerpat zkušenosti ostatních a nemusím tady ze sebe dělat blbce......Zrovna záhady odchovu gekončíka by se řešit nemusely,stačí vrazit do krabičky pomalu s čímkoli,zalít vodou,dát na teráro a pokud mám zdravá zvířata,tak lezou ven tak za dva a půl měsíce....