Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vajíčka se po snůšce splaskla

Zdravím, mám takový "asi" menší problém. Guttka mi snesla 6 krasných velkých vajec, ale ještě jsem čekal jestli nějaké nepřibyde. Asi po 2 hodinách se nic nedělo, tak jsem vajíčka odebral a uložil do inkubátoru, ale už byla mírně splasklá, ještě se mi to nestalo, nevíte čím to může být ? Přidávám foto, na kterém jsou vejce ještě v pořádku.
[12076-fotografie1882-jpg]

Měla tam připravenou nádobu s keramické hlíny s navlhčeným lignocelem, je to poprvé, co snášela mimo,jinak dík moc za odpověď. Ještě bych dodal, že mám vejce v navlhčeném vermikulitu zahrabané do 2/3 a ještě vedle je miska s vodou, topení ze shora, snad se narovnají.

Hlavně bacha ať ty vejce neutopíš. Když píšeš, že vedle je miska s vodou, tak to znamená, že ta krabka s vejcema je otevřená? Jestli jo, tak je dej do krabičky jen s pár dírkama po obvodu a krabičku zavři. Tak ti, při topení z hora, bude odpařená voda kondenzovat v substrátu a ten se nebude vysušovat. Můžeš ještě ty vejce překrejt vrhkým rašeliníkem, nebo je víc zahrábnout do vlhkýho (ale ne moc mokrýho) vermikulitu.

Ak je vajce prilepene a zle, potom zober noznicky od manikury a OPATRNE to zle vajce proste odstrihnes tak, aby zostalo co najmenej zbytkov na tom dobrom vajci. Nic zlozite, leen to chce trpezlivost a opatrnost.

Inak tie flaky by som zatial neriesil ak mas dobru vlhkost. Pockaj ako sa to bude vyvijat. Ak bude zle, tak proste prec s nim..

No tak teda asi 3 vajíčka chytly plíseň. Budu to muset do té lékarny zajít koupit.
Chtěl bych se zeptat, jestli nejde použit něco jiného ? Nedávno jsem měl zanět v prstu a dostal jsem betadine a nějakou višnovku, nevíte či bych to na to mohl plácnout ? Nebo myslím, že mám doma nějakou mast proti plisním na nohách...

jestli můžu- tak užovčí vejce po několika pokusech s inkubačním substrátem jsem došel k názoruže MĚ osobně nejvíce vyhovuje rašeliník-sám je relativně protiplísnoví,i oschlá vejce se vněm krásně vzpamatují,s vermikulitem jsem se nějak nenaučil pracovat.jestli se nějaké vajíčko zkazí tak je opatrně od hroznu odtrhnu, ideální jsou chirurgické gumové rukavic aby se vajíčka nezamastily ,asi bych nestříhal aby se vajíčka nezamazaly obsahem otevřeného vejce a šlupka z roztříhaného vejce by začala určitě plesnivět,nepoužívat masti jen zásypy ,masti udusí vejce,skus je dát do rašeliníku a uvidíš jestli se spraví nebo jestli už je pozdě a jsou napadeny tak hluboko že odejdou.

poslyš, zdaleka ne všechno, co je proti plísni na nohách se dá použít i na vejce ;-):-D. Masti atd v žádném případě- ona řada věcí z humánnky se dá použít i ve veterině, ale má to svá specifika. Na vejce jedině zásyp a ten Devilan je osvědčenej...akorát je otázka, proč ta vejce tu plíseň chytla. Ono pokud se ta vejce nakazila třeba ze špatného substrátu, byl na nich nějaký defekt nebo poškozená skořápka, zůstala tam nalepená nějaká šušeň, co začla plesnivět atd, tak pomůže ten Devilan. Ale pokud ta vejce chytla plíseň proto, že z nějakého důvodu kolabují- odumírají zárodky, vejce byla neoplozená atd, tak tam nepomůže ani vůle boží..

Nejsem si jistý, ale mohlo by to být způsobeno větší vlhkostí ve vzduchu, protože dřívější problém byl, že se mi vejce splaskla tak jsem zvětšil vlhkost no a u prvního vejce se naskytl problém, byla to opravdu malinká skvrna na špičce. Ze spoda jsou vejce krásná, bílá bez náznaku škůdců nebo plísně. Jenom jedno vejce z 6 je celé bílé, zbytek trošku nažloutlý, jedno je viditelně zasaženo asi do 1/3 a jedno mírně na špičce, pravidelně plíseň seškrabávám, jinou možnost jsem neměl a zatím se vejce drží. O tom jsem taky četl na ifauně, někdo měl stejný problém jako já, postupoval stejně až do vylíhnutí, psal 100% líhnivost a bez známek poškození. Dneska kolem 15:00 provedu zásyp. Teplota 27-28 stupnu a vlhkost neměřím, akorát když zmáčknu vermikulit, nespadne ani jedna kapka, ale dělají se hrutky.