Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Může odejít?

Ahoj všem, dostali jsem od tety na léto želvu vodní do venkovního jezírka. Máme já tu 5 dní. Problém je v tom že jsme ji už dva dny neviděli. Sleduji ji i z domu aby se nebála a prostě tam není. Voda je hluboká a neprůhledná, tak že nevím jestli je pod vodou. První dny se vždycky jenom schovala ale za 10 min se zase ukázala a zase rychle schovat.
Je možný že by z jezírka utekla? Jezírko mám oplocené z kamenů ( výška asi 20cm) a pak má takovou ohrádku po venku něco přes 10 cm vysoké. Bylo mi ale řečeno že když je vodní tak se bude držet u vody a neuteče. Kdyby přelezla ten plůtek venku tak by byl si myslím zborcený.
Je možné že třeba uhynula z důsledku toho že 7 let obývala malé akvárium doma s malým množstvím vody a ted jsme ji dali do velkého jezírka a ještě k tomu venku? Pokud by umřela, bude potopená nebo by vyplavala?

Moc děkuji za odpověd.

no ja bych skoro řekl, že je prostě pod vodou. trochu by mohl bejt problém jestli opravdu byla 7 let v trošce vody tak nemusí mít dostatečnou kondici na plavání. Pokud by jste ji našli tak bych asi doporučil ji dat jen do tolika vody na kolik byla zvyklá a pomalu zvyšoval hladinu.

no a 20cm plot by snad měl bejt dostatečnej jen si nedovedu představit jak z kamenu to máte udělané je možné že by po tom dokázala vylézt

jěště jak máté udělané břehy jezírka? dalo by se z hloubky výlez po dně až na břeh?

Já když jsem měl elegansku v jezírku tak jsem kolem něj udělal 40cm vysokou ohradu z velkých kamenu,... mělo to sloužit, jako ohrada přes kterou nemohla utéci, ale ona si vylezla až na horu a vyhřívala se.

Neni problém pro ně něco vyšplhat a ještě když se má o co zapřít, tak je to bez problému.

No, největší sranda je, že ti uteče želva, vystěhuješ půlku bytu, pomalu sundaváš koberce...ale garniž, je poslední místo, kam se podíváš...(a mám dojem, že mi to vyprávěl někdo další s jinou vodní želvou)...
Pak jsem jí jako děcko udělala bazének u mámy ve skleníku, kde bylo teplo...taky jsme ji nemohly najít a našla se až při likvidaci - byla omylem vykopnuta...živá a zdravá...

...no jo,želvy jsou v tomdle hodně podceňovaný a proto tak často mizí...to jste přece slyšeli,co se stalo jednomu chovateli v nějaký Zoo,když se ztratily dvě sloní želvy...,,no já nevím,otevřel jsem vrátka,najednou frnk frnk a želvy byly pryč''...tak takhle to s nima je.

Clovek by sa az divil. Pomala korytnacka. Ale prdlajz..... mal som korku 2 minuty bez dozoru. Po prehladani vyse 6é metrov dlhej zahrady moja mama nahodou isla pozriet na hlavnu cestu asi 15 metrov za zahradov (zahrada je oplotena, potom par stromov, kanal a 2 prudova cesta za ktoru je asi 30 metorvy svah k vode). Nasla ju uz na svahu k vode. Do teraz nechapem, ako sa tam tak rychlo mohla dostat.
Ak sa jej v tom jazierku nepacilo, tak tam nebude uz ani nahodou. ak by mala spraveny murik aj pol metra vysoky z takychto kamenov, tak proste zdrhne. Aj ked to bude skoro kolme, ak chce a ma sa o co opriet, dostane sa z tamad...

Jsou to strašné "mrchy" mě ty 2samice utekli do rybníky jen díky tomu, že zrovna nebyl puštěny pes. Jinač byla normálka, že 1x do týdne nějaká vylezla a pes štěkal přes celou vesnici na želvu. Jezírko bylo super, ale rybník je rybník. Ale během 2min. se stihnou odsápat do takové vzdálenosti, že to až možné není, ještě když jsou perfektně nasluněné. :-D