Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Může odejít?

Ahoj všem, dostali jsem od tety na léto želvu vodní do venkovního jezírka. Máme já tu 5 dní. Problém je v tom že jsme ji už dva dny neviděli. Sleduji ji i z domu aby se nebála a prostě tam není. Voda je hluboká a neprůhledná, tak že nevím jestli je pod vodou. První dny se vždycky jenom schovala ale za 10 min se zase ukázala a zase rychle schovat.
Je možný že by z jezírka utekla? Jezírko mám oplocené z kamenů ( výška asi 20cm) a pak má takovou ohrádku po venku něco přes 10 cm vysoké. Bylo mi ale řečeno že když je vodní tak se bude držet u vody a neuteče. Kdyby přelezla ten plůtek venku tak by byl si myslím zborcený.
Je možné že třeba uhynula z důsledku toho že 7 let obývala malé akvárium doma s malým množstvím vody a ted jsme ji dali do velkého jezírka a ještě k tomu venku? Pokud by umřela, bude potopená nebo by vyplavala?

Moc děkuji za odpověd.

no ja bych skoro řekl, že je prostě pod vodou. trochu by mohl bejt problém jestli opravdu byla 7 let v trošce vody tak nemusí mít dostatečnou kondici na plavání. Pokud by jste ji našli tak bych asi doporučil ji dat jen do tolika vody na kolik byla zvyklá a pomalu zvyšoval hladinu.

no a 20cm plot by snad měl bejt dostatečnej jen si nedovedu představit jak z kamenu to máte udělané je možné že by po tom dokázala vylézt

jěště jak máté udělané břehy jezírka? dalo by se z hloubky výlez po dně až na břeh?