Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak dostat gekončíka ze stupaček

Zdravím. Řešili jste to už někdo? Museli jsme dát akutně samici separé a provizorní terárko nebylo úplně uzavřené. Ta potfora musí být fakt zdatná gymnastka, že se z toho dostala. Každopádně se jí líbí ve stupačkách. Máme je naštěstí v dobrém stavu a čisté (po rekonstrukci), takže by se jí nemělo kromě vyhladovění a vyžíznivění nic stát. Akorát se mi nechce hned odmontovávat záchod. Misku s vodou jsme jí dali k záchodové míse. Zatím je tam den.

Cvrčkem jí lákat nemůžu, protože by mi v těch stupačkách mohl taky zmizet.

Gekončík jeden zatracenej :-(

pokud to nechceš celý demontovat, tak budeš muset v noci číhat při červený žárovce, až vyleze a pak ji chytit. JInak ji odtamtud nedostaneš...a modlit se, aby nepřelezla k sousedům. Tu misku jí dej naopak od toho otvoru co nejdál, abys měl šanci ji u ní případně chytit.

to kouká z té díry ven, nebo jak? Že by eublík prokoukl lest je docela nepravděpodobné- uplně blbí nejsou, ale zas tolik jim to taky nepálí. Pokud kouká ze stupaček v tom smyslu, že má vystrčenou hlavu a při pokusu o chycení ji zastrčí, tak by se dala chytit smyčkou.

Pokud se odpředtím nebála, tak vám tu smyčku pro jednou promine...není z toho potřeba dělat vědu, naopak byste ji tam neměli nechávat dlouho, nebo fakt začne být plachá a přestane vylézat. Prostě přidělej stahovací smyčku na hůlku, vytáhni s ní gekončíka a a bude to vyřešené...akorát jí pak zajištěte to terárko.

Souhlasím, čas hraje pro ni. Taky máme jednu takovou, která jakmile se otevřelo terárko, nežrala jako ostatní, ale hned vlezla na ruku a byla přímo dotěrná. Pak jednou zdrhla ze špatně zavřeného terárka a toulala se nám po bytě 7 měsíců. Teď je z ní notorický útěkář. Když se krmí, musíme ji pořád hlídat. Chvilka nepozornosti a už je venku a zdrhá. A že se snad teď dala vzít do ruky? Ani náhodou! To se kroutí a normálně teče mezi prsty. Nikdy bych nevěřil, že eublík umí tak rychle utíkat. A přestala žrát z ruky nebo pinzety.
P.S. A koukám, že jsem byl pomalý ..... už je doma :-)

dnes mi utekl gekončík :-( nemůžu ho vůbec najít poradíte mi? daala jsem mu do bedny s dírou jeho oblíbený kokosovym domeckem a vodou, vápníkem a vyhřívací podložkou a dala jsem zvedli jsme kvůli tomu trdlu gauč. a prohledali jsme všechny skuliny... obývák máme spojený s kuchyní.