Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak dostat gekončíka ze stupaček

Zdravím. Řešili jste to už někdo? Museli jsme dát akutně samici separé a provizorní terárko nebylo úplně uzavřené. Ta potfora musí být fakt zdatná gymnastka, že se z toho dostala. Každopádně se jí líbí ve stupačkách. Máme je naštěstí v dobrém stavu a čisté (po rekonstrukci), takže by se jí nemělo kromě vyhladovění a vyžíznivění nic stát. Akorát se mi nechce hned odmontovávat záchod. Misku s vodou jsme jí dali k záchodové míse. Zatím je tam den.

Cvrčkem jí lákat nemůžu, protože by mi v těch stupačkách mohl taky zmizet.

Gekončík jeden zatracenej :-(

pokud to nechceš celý demontovat, tak budeš muset v noci číhat při červený žárovce, až vyleze a pak ji chytit. JInak ji odtamtud nedostaneš...a modlit se, aby nepřelezla k sousedům. Tu misku jí dej naopak od toho otvoru co nejdál, abys měl šanci ji u ní případně chytit.