Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Specialista na plazy Praha

Prosím, můžete někdo na základě vlastní zkušenosti doporučit dobrého pražského veterináře, který se specializuje na plazy? (řeším problém s falešnou snůškou chameleona jemenského) Na základě ne uplně povedené zkušenosti už nechci k nikomu "nevyzkoušenému".

(omlouvám se za založení nového vlákna, když už to v jiném bylo nakousnuté, nicméně otázka tam částečně zapadla)

Zjistěte si, jakou anestezii používají - obvykle je injekční, případně inhalační. Inhalační je lepší, injekční někteří plazi špatně snáší, a i když se zákrok povede, musí se čekat, jestli něco nezpůsobila anestezie (tak mi to alespoň tvrdila paní veterinářka z Ústí n/L - provádějí jen injekční, ale vše dobře dopadlo:-)).

Tak Milka už je bohužel v chameleoním nebi.
Kromě deformovaných vajec, které nevykladla při minulé snůšce, v sobě měla ještě cca 6-7 mililitrů hnisavé tekutiny a zánětem těžce zasažené vejcovody. Operace prý trvala 2,5 hodiny a kromě toho, že se holka obtížně probírala z narkózy a musela pak ještě cca 2 hodiny být na dýchacím přístroji, proběhla bez komplikací. I přes delší probírání se nakonec úplně probrala a začala lézt. Vylezla si na větvičku, kde usnula a ještě ve 4 ráno pokojně chrupkala. V šest už bohužel byla na zemi mrtvá.

Děkuju všem za tipy i za držení palců. Nakonec operoval MVDr. Mladý z Veteriny MVDr. Svobodníka, operace proběhla u něj doma, kde má také malou kliniku (a jelikož sám chová plazy, tak i odpovídající vybavení). I přes to, jak to dopadlo, věřím, že udělal maximum a tímto mu děkuju, i za jeho super přístup (přesně vysvětli veškerá rizika i průběh operace, po operaci poslal sms, stejně tak po úhynu chamíka. Milka po operaci dokonce spala u něj v ložnici, kde jí v noci kontroloval). Bohužel to nestačilo:-(

To jo :-( Zpětně si vyčítám, že jsem s ní tehdy mazala na nejbližší kliniku, která měla na stránkách napsáno slovo "plaz" a kde mi do telefonu slečna doktorka řekla, že "chameleona zvládne". Měla jsem se už tehdy poradit. Kdyby ji operovali hned, možná by mi tu těď lezla... :-( A i následný úvahy, jestli to "nechat na přírodě" nebo operovat, se ukázaly jako zcestný, tenhle doktor jasně řekl, že pokud tam ty vajíčka měla od minulý snůšky, tak už je ani náhodou nevyklade a jen se prohlubuje zánět, což se u operace prokázalo (prý měla vejcovody tím zánětem úpně "na hadry", jakmile je vzal, začaly se hned trhat... vajíčka tehdy nedovykladla, protože byly dost deformovaný). Ale co, tyhle úvahy "coby kdyby" už jí život bohužel nevrátěj. Hlavně se z toho poučit propříště...
Achjo:-(

Ahoj,Je mi moc lito tveho chameleonka :-(, Vidim podle data je to uz dva roky co se to stalo.
Chci jen rict ze Svobobnici a to oba dva jak mladej tak starej jsou opravdu machri!!! A jeste k tomu jsou nejlevnejsi v Praze!!!

Memu psu hodil nekdo pred 6 lety burta se zapichanymi paratky, byl jsem s nim u trech veterinaru,vubec nikdo neprisel na to co mu je, Chodil takhle chudak 3 tydny s proderavenymi strevy. Nastesti to je pitbull,jiny pes by to asi nevydrzel a nastesti jsem se dostal k Svobodnikovi mlademu,stary mu asistoval pri operaci.
Predem rekl ze sanci ma pes tak 10-15%. Kdyz do 2 hodin me pry nezavola tak je to ok. Byly to me nejhorsi a nejdelsi hodiny v mem zivote.Perforace strev,tluste i tenke. Chci tim rici ze pokud chameleonka nezachranil Svobodnik tak nikdo jiny by to nedokazal ani spicialista na plazi.
Muj pes je tu nastesti dodnes.

Pred tydnem jsem koupil hroznyse, az dnes jsem ho vytahl a zjistil jsem ze je zubozeny i kdyz v terariu nevypadal,ma po sobe drobne ranky bez supin,zitra rano upaluju za Svobodnikem,drz palce at to neni nic vazneho.

Ahoj P.

Prosím můžete mi někdo poradit ,jak předcházet problémům se snůškou a zajistit pro samičku leguána zeleného, ideální podmínky? Stačí substrát či písek ca 50.cm do hloubky? A v kolika letech samička začíná se snůškou?Zatím jsem měla jen samce. Ohledně veterináře, vyzkouším vámi uvedeného MVDr.SVOBODNÍKA Kdyby byl nějaký problém.