Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Specialista na plazy Praha

Prosím, můžete někdo na základě vlastní zkušenosti doporučit dobrého pražského veterináře, který se specializuje na plazy? (řeším problém s falešnou snůškou chameleona jemenského) Na základě ne uplně povedené zkušenosti už nechci k nikomu "nevyzkoušenému".

(omlouvám se za založení nového vlákna, když už to v jiném bylo nakousnuté, nicméně otázka tam částečně zapadla)

Předmět Autor Datum
MVDr. Jan Hnízdo - http://www.veterinarni-ordinace-praha.cz/index.php MVDr. Jan Macek - www.zelena…
4erw 18.05.2012 17:51
4erw
Díky! Můžu se ještě zeptat na konkrétní zkušenosti? (s jakým zvířetem, problém/zákrok atp.)
lillek 18.05.2012 17:55
lillek
Hnízdo je známý veterinář přes plazy - mimo jiné má poradnu na Terrabazaru. U Zelené lišky jsem byl…
4erw 18.05.2012 19:40
4erw
MVDr. Tomáš Vopršálek?;-)
RITCHI 18.05.2012 20:07
RITCHI
Já mam nejlepší zkušenosti s MVdr Svobodníkem.Tady je odkaz:www.veterina-svobodnik.cz
Nerodia 18.05.2012 19:37
Nerodia
Děkuju... Na Hnízda se ke mně dostaly trošku negativní reference, nicméně pokud zítra bude na Živé e…
lillek 18.05.2012 20:13
lillek
Na Živé exotice zřejmě Hnízdo nebude - Terrabazar je jiná burza než Živá exotika a nejbližší je v zá…
4erw 18.05.2012 21:55
4erw
Jj, na sonu jsou vejce jasně vidět. Nezdají se být nijak deformovaná, ale jsou už hodně vyvinutá. Mo…
lillek 19.05.2012 09:20
lillek
já mám zkušenosti s MVDr. Hnízdem, Vopršálkem a Slobodou. Doporučit mohu jen Slobodu ze stodůlek, we…
TerkaS 18.05.2012 22:32
TerkaS
Jinak volala jsem k tomu Svobodníkovi a ten mi řekl, že na chameleony se u nich specializujed MVDr.…
lillek 19.05.2012 09:35
lillek
Zjistěte si, jakou anestezii používají - obvykle je injekční, případně inhalační. Inhalační je lepší…
4erw 19.05.2012 09:51
4erw
Tento lékař je také chovatel plazů .Sám jsem u něj byl a nemohu si na něj vůbec stěžovat ba na opak.…
Nerodia 19.05.2012 11:45
Nerodia
Fajn, díky:) Pana Svobodníka neznám, tak nemůžu posoudit, koho si (ne)vezme do týmu, ale pokud s ním…
lillek 19.05.2012 12:28
lillek
Jedná se o dlouholetého veterináře pražské zoo,jeho syn má tuto ordinaci a on tam občas i ordinuje (…
Nerodia 19.05.2012 16:08
Nerodia
Ok, tak budu věřit, že si vybírá i schopné spolupracovníky :)
lillek 19.05.2012 17:33
lillek
Tak ve středu Milka frčí k MVDr. Mladýmu na operaci... tak snad to zvládne.
lillek 21.05.2012 14:18
lillek
Pak dej vědět jak to dopadlo.Držím palce.
Nerodia 21.05.2012 15:07
Nerodia
Tak Milka už je bohužel v chameleoním nebi. Kromě deformovaných vajec, které nevykladla při minulé s…
lillek 24.05.2012 11:40
lillek
to mě moc mrzí :-( . Holt to byla s tou chybnou diagnózou (a uplně dementní radou) od té první veter…
Aurifer 24.05.2012 16:08
Aurifer
To jo :-( Zpětně si vyčítám, že jsem s ní tehdy mazala na nejbližší kliniku, která měla na stránkách…
lillek 24.05.2012 17:18
lillek
určitě příště k MVDr. Hnízdovi operoval mi chameleona s falešnou snůškou 2x a úspěšně. Je moc šikovn…
Blacky 16.12.2012 23:13
Blacky
Když už jsi to tu exkhumoval/a.. :) Můžu se jen tak pro zajímavost zeptat, kolik si za tuhle operaci…
lillek 17.12.2012 11:12
lillek
já si nemůžu vynachválit MVDr. Jan Macek - zachránil mi zvířata, je to milej, chytrej, schopnej- pro…
Lili.. 17.12.2012 13:13
Lili..
Ahoj,Je mi moc lito tveho chameleonka :-(, Vidim podle data je to uz dva roky co se to stalo. Chci j…
Pit 01.07.2014 00:15
Pit
Prosím můžete mi někdo poradit ,jak předcházet problémům se snůškou a zajistit pro samičku leguána z… poslední
Kondořice 08.05.2017 18:07
Kondořice

Děkuju... Na Hnízda se ke mně dostaly trošku negativní reference, nicméně pokud zítra bude na Živé exotice, tak ho určitě okouknu.

Svobodník by byl ideální, mám to skoro u baráku, takže by holka nemusela tak dlouho trpět v přepravce. Jaromír nebo Igor?

Jinak nejedná se přímo o zadrženou snůšku, spíš o zbytek vajíček ze snůšky minulé (blíže tady http://tera.poradna.net/q/view/219848-idealni-tepl ota-kontroverzni-nazor-veterinarky ). Byla jsem u veterináře, pravděpodobně se může jednat o vejce, která v době minulé snůšky nebyla ještě zcela dotvořená (jedná se o snůšlu falešnou). Říkal, že se musím rozhodnout, jestli jí nechám, aby se to sama pokusila vyklást nebo ji to nechat operativně vyndat a vykastrovat, aby se to už neopakovalo. Ten vet ale dnes bohužel odjel do zahraničí, takže hledám "náhradníka". Ohledně toho rozhodnutí - "příroda" vs. operace ještě nejsem úplně rozhodnutá (doktor mi přímo nedoporučil jednu z variant, říkal, že se musím rozhodnout sama). Samozřejmě chápu, že se musím rozhodnout co nejdřív. Takže uvítám i vaše názory.

Jinak chameleonka je v dobré kondici (i podle názoru veta), s chutí jí, pije, po problémech se zácpou už i v pohodě vylučuje a je aktivní. Zatím vůbec nechodí na zem a nehrabe...

Na Živé exotice zřejmě Hnízdo nebude - Terrabazar je jiná burza než Živá exotika a nejbližší je v září...

Já jsem řešil nedávno podobný problém se zadrženou snůškou u mé agamy vousaté (http://tera.poradna.net/q/view/200321-gravidita-a- zimovani-u-agamy-vousate?). Nejsem z Prahy, takže jsem jezdil na vyzkoušenou veterinu do Ústí nad Labem. Jinak agama se chovala celkem normálně, až na tu zadrženou snůšku (viz mé příspěvky v odkazu). Obecně většinu problémů v mém chovu nejprve konzultuji s knihou Nemoci obojživelníků a plazů - Gunther Kohler. Mimo jiné tam autor píše: ,,Zadržení snůšky se pozná podle toho, že samice, která předtím ve snaze najít vhodné kladiště pobíhala po teráriu a pokoušela se hrabat, se náhle uklidní, chová se opět zdánlivě normálně a dokonce začne žrát (moje samice nikdy žrát nepřestala;-)). Právě toto období je kritické, neboť nevykladená, ale už skořápkami obalená vejce se již nemohou vstřebat. Jejich obsah ,,zesýrovatí" a vejce se přilepí ke stěnám vejcovodu. Po dvou až čtyřech týdnech samice nakonec umírá na hnisavý zánět vejcovodu, většinou spojený se zánětem pobřišnice. V lepším případě dojde k odvržení vajec volně v teráriu - některá však mohou v samici zůstat, což může vést k výše popsaným komplikacím."

Kontroloval Vám veterinář, že vejce opravdu má - ultrazvuk, rentgen?

Zjistěte si, jakou anestezii používají - obvykle je injekční, případně inhalační. Inhalační je lepší, injekční někteří plazi špatně snáší, a i když se zákrok povede, musí se čekat, jestli něco nezpůsobila anestezie (tak mi to alespoň tvrdila paní veterinářka z Ústí n/L - provádějí jen injekční, ale vše dobře dopadlo:-)).

Tak Milka už je bohužel v chameleoním nebi.
Kromě deformovaných vajec, které nevykladla při minulé snůšce, v sobě měla ještě cca 6-7 mililitrů hnisavé tekutiny a zánětem těžce zasažené vejcovody. Operace prý trvala 2,5 hodiny a kromě toho, že se holka obtížně probírala z narkózy a musela pak ještě cca 2 hodiny být na dýchacím přístroji, proběhla bez komplikací. I přes delší probírání se nakonec úplně probrala a začala lézt. Vylezla si na větvičku, kde usnula a ještě ve 4 ráno pokojně chrupkala. V šest už bohužel byla na zemi mrtvá.

Děkuju všem za tipy i za držení palců. Nakonec operoval MVDr. Mladý z Veteriny MVDr. Svobodníka, operace proběhla u něj doma, kde má také malou kliniku (a jelikož sám chová plazy, tak i odpovídající vybavení). I přes to, jak to dopadlo, věřím, že udělal maximum a tímto mu děkuju, i za jeho super přístup (přesně vysvětli veškerá rizika i průběh operace, po operaci poslal sms, stejně tak po úhynu chamíka. Milka po operaci dokonce spala u něj v ložnici, kde jí v noci kontroloval). Bohužel to nestačilo:-(

To jo :-( Zpětně si vyčítám, že jsem s ní tehdy mazala na nejbližší kliniku, která měla na stránkách napsáno slovo "plaz" a kde mi do telefonu slečna doktorka řekla, že "chameleona zvládne". Měla jsem se už tehdy poradit. Kdyby ji operovali hned, možná by mi tu těď lezla... :-( A i následný úvahy, jestli to "nechat na přírodě" nebo operovat, se ukázaly jako zcestný, tenhle doktor jasně řekl, že pokud tam ty vajíčka měla od minulý snůšky, tak už je ani náhodou nevyklade a jen se prohlubuje zánět, což se u operace prokázalo (prý měla vejcovody tím zánětem úpně "na hadry", jakmile je vzal, začaly se hned trhat... vajíčka tehdy nedovykladla, protože byly dost deformovaný). Ale co, tyhle úvahy "coby kdyby" už jí život bohužel nevrátěj. Hlavně se z toho poučit propříště...
Achjo:-(

Ahoj,Je mi moc lito tveho chameleonka :-(, Vidim podle data je to uz dva roky co se to stalo.
Chci jen rict ze Svobobnici a to oba dva jak mladej tak starej jsou opravdu machri!!! A jeste k tomu jsou nejlevnejsi v Praze!!!

Memu psu hodil nekdo pred 6 lety burta se zapichanymi paratky, byl jsem s nim u trech veterinaru,vubec nikdo neprisel na to co mu je, Chodil takhle chudak 3 tydny s proderavenymi strevy. Nastesti to je pitbull,jiny pes by to asi nevydrzel a nastesti jsem se dostal k Svobodnikovi mlademu,stary mu asistoval pri operaci.
Predem rekl ze sanci ma pes tak 10-15%. Kdyz do 2 hodin me pry nezavola tak je to ok. Byly to me nejhorsi a nejdelsi hodiny v mem zivote.Perforace strev,tluste i tenke. Chci tim rici ze pokud chameleonka nezachranil Svobodnik tak nikdo jiny by to nedokazal ani spicialista na plazi.
Muj pes je tu nastesti dodnes.

Pred tydnem jsem koupil hroznyse, az dnes jsem ho vytahl a zjistil jsem ze je zubozeny i kdyz v terariu nevypadal,ma po sobe drobne ranky bez supin,zitra rano upaluju za Svobodnikem,drz palce at to neni nic vazneho.

Ahoj P.

Prosím můžete mi někdo poradit ,jak předcházet problémům se snůškou a zajistit pro samičku leguána zeleného, ideální podmínky? Stačí substrát či písek ca 50.cm do hloubky? A v kolika letech samička začíná se snůškou?Zatím jsem měla jen samce. Ohledně veterináře, vyzkouším vámi uvedeného MVDr.SVOBODNÍKA Kdyby byl nějaký problém.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru