Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Určení pohlaví

Ahojte, jsem už tak zmatený a nerozeznám to. Celou dobu jsem si myslel, že máme v teráriu samičku, ale teď mi stále více připadá, že je to samec a má tam varlata...můžete někdo odpovědět, prosím? Já na ni hledím pořád a už mi z toho hrabe :-D

http://imageshack.us/photo/my-images/812/dsc0330vx .jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/696/dsc0331qh .jpg/

loading...

Děkuji za odpovědi, no každopádně měli jsme mít 3 samice a nakonec i tohle poslední vypadá na samce, což mne udivuje, jelikož jeho bratři jsou od mláděte o dost větší, lebku mají 2x takovou...vždycky to vypadalo na samici, i v tom roku života. No dnes večer se ještě pokusím vyfotit zepředu. A děkuji za poučení ohledně té hemipenisové kapsy.

Tak pokud je máte od stejného chovatele nebo jsou vlastní a byli inkubováni za stejných podmínek a tři jsou samci, tak je velká šance, že je samec i ten poslední (podle mě skoro jisté). Ono ne všichni samci musí být nutně mohutní - zvlášť pokud dlouho vyrůstali pohromadě. Může se stát, že je samice mohutnější a má náznak pórů, ale že by všechna ostatní mláďata byla samci a ještě měl poslední neurčený boule u kořene ocasu a ještě náznak pórů...takže samec:-D Náhodou nevíte, na kolik probíhala inkubace?

To opravdu netuším, ale jelikož ji prováděl kamarád, co je opravdový chovatel (ne jako já, co mám jen eublíky), tak předpokládám, že je inkuboval správně, jelikož jsem chtěl samičky. Ono je to tak: byli 3 a 2 z toho jsou jasní samci, avšak tohle byl a je vždycky prcek, ostatní už od mala papali 3-4 cvrčky a on(a) jen 1-2. Do toho vidíte na posledním fotu, že ještě ve 12 měsících to byla jasná samice, tak opravdu nevím :-D

Jinak teď se pěkně rozežral a jí velké sarančata i s křídly, což ani jeden z ostatních samců, kteří jsou 2x takoví nechtějí sníst:)