
RaptorFarm
Jen tak pro zajímavost, kdo to to neviděl.
http://www.ceskatelevize.cz/porady/10318881162-den -d-iv-rada/
Jen tak pro zajímavost, kdo to to neviděl.
http://www.ceskatelevize.cz/porady/10318881162-den -d-iv-rada/
Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru
Mě celkem dostal ten business plán založený na jemeňácích s ročním ročním výnosem k 380 000,-. To počítám nebylo myšleno vážně
.
Tak určitě bod za odvahu, já bych se asi počůral
. Sice předem prohraný, ale proč to nezkusit, žejo.
Vůbec si nemyslim, že by to bylo nereálný.
Neříkám, že není reálné vyprodukovat ročně mláďat za 380 000,-, to ani v nejmenším. Počítám že na to by stačilo s přehledem 20 samic, čili kapitál 10 000,-. Ovšem není problém něco vyrobit, ale prodat. A pokud by to bylo tak lehké, byl by každý druhý milionář. Papír snese všechno, bohužel realita je někde jinde.
Nechci se vás nikoho dotkonout, ale i v dnešní době vím o lidech, kterým to "hází" mnohem více než 380000,- ročně. Když máte kontakty, tak není problém. Dnes vůbec není problém podnikat a vydělávat v lecčems když máte dobré kontakty...
A to mluvíme o jemeňácích
? Lidí co se teraristikou dokáže slušně uživit je spousta. Mě zarazil jen tenhle konkrétní plán založený čistě na jemeňácích. A to, že v tomhle případě by místo investora postačil klidně kontokorent.
Jemenáci, vousatice...
Tak tady jde o to, pokud jsem to teda pochopil správně (ten pořad neznám), že oni dostanou 1,4 mega a místo splátek s úrokama zaplatěj 15% podílem nebo ne?
No jasně, a to Vám přijde lepší? Jinak beru opačný názor od všech. Já jsem to bral z toho hlediska, že jsem ekonomiku a marketing nějaký čas studoval a celkem mě baví, stejně tak teraristika a tohle celé mi nějak nešlo dohromady. Ale je to vlastně celkem jedno
.
Nevyhovuje mi ani jedna varianta a ani bych do takovýhodle byznysu nešel
Tak nejlepší je začínat s vlastním kapitálem. Ale nabídnout investorovi podíl, to bych měl pocit jak když se upisuji ďáblu. A tady je právě ta věc kterou nechápu. Jestli je taková bžunda chrlit jemeňáky jak na běžícim pásu s minimálním základním kapitálem a celkem slušným výnosem, proč bych nepočkal a nezačínal s našetřeným kapitálem vlastním. Celé mi to tak trochu přišlo, že peníze by samozřejmě byly využity trochu jinak (a líp) a tohle byla taková zjednodušená verze na mudlovké investory. Ale už se v tom nebudu vrtat
.
Nekoukal jsem na celé videjko. Ale všimli jste si, že Krchov poprvé neřval?:D
to jenom vyretušovali zvukaři
Mně se líbily projekty Světelné efekty a Solus One. Podle mě borci s projektem Světelné efekty udělali osudovou chybu, že odmítli. Možnost založení firmy v Americe? Tam by jim takováhle šikovná blbina sekala takové peníze, že by jim to hodně změnilo život (oni byli po stránce byznysu úplně mimo. To byl vlastně důvod, proč šli za investorem). Určitě by nebylo špatné s tím zkusit i trhy jako je Japonsko nebo Korea (samozřejmě ta...
). V Evropě to také má potenciál. U projektu Solus One mi vadilo, že se nedalo vidět do materiálu, jeho vlastností a životnosti (což ostatně asi odhalit veřejně v TV ani nešlo, poněvadž by to mohlo vážně borce poškodit). Takže těžko říct, jak dobré a využitelné to bylo. Myšlenka se mi ale líbila.
Asi za to sklidím vlnu kritiky, ale masivní produkcí zvířat pro mudly bych se nikdy zabývat nechtěl. Když vidím, jaký k tomu mají ti lidé vztah. Už jen z důvodu dotazů tady... Měl bych také etický problém. Spíš obdivuji lidi, kteří volí cestu přes špeky a náročnější druhy, která je sice těžší, ale hezčí. Potenciál zisku to má také a produkuje se méně zvířat, u kterých je větší šance, že skončí v dobrých rukách. Když vidím ty dotazy tady ohledně těch "chamíků", měl bych morální problém je masivně prodávat mudlům. I když já ambice živit se teraristikou nemám. Chci, aby zůstala jedním z hlavních koníčků, který chci ale rozvíjet do budoucna dál zajímavým způsobem... Mně osobně jde pouze možnost chovat vysněná zvířata.
Souhlas, ještě mnohem víc nelibě nesu ale importy těch obyčejných (spotřebních) zvířat, na druhou stranu mají můj respekt ti profesionální importéři kteří vozí "špeky" určené pro zkušenější chovatele, těch je ale o poznání méně.
Nemyslel jsem jen importéry, ale hlavně chovatele, kteří ty špeky a méně časté druhy odchovávají. Díky nim uspokojí poptávku částečně i populace narozená v zajetí a současně se objevují nové poznatky a teraristické know-how, jak ty druhy chovat.
Vím jak jste to myslel a doplnil jsem o svůj názor na import těch spotřebních zvířat. Jinak aby se mohla začít ta vzácnější zvířata chovat, musí je někdo dovézt a právě ti regiusoexanthematicusové to nebudou.
Jasně. Jen prosím tykat...
Souhlas, je to ale přesně takovej ten případ, kdy prostě měli super nápad, ale nedokázali prodat vlastní dítě v podobě firmy, ve který by ztratili majoritní podíl.
Co se těch mudloušů týče, přesně tak. Na nich bylo vidět, že chtějí z relativně normální produkce, která dokáže i slušně uživit, přejít na fabriku, která už totálně nebude moct brát ohled na to, kam a komu ty zvířata jdou, protože jinak by to množství neprodali. Trošku mi to přišlo taky tak, že si někde v Ghaně nasmlouvaj farmu, budou to sem ve stovkách, možná tisícovkách importovat a tady bude jenom karanténa a zařízení, aby toho co nejméně pochcípalo a pak šup do Tesca, čili brutalita obhajovaná s heslem "Oni ty zvířata co už dneska vozíme jsou z farem, takže nejsou stresovaný, jsou zvyklý na lidi a manipulaci"
Tak ohled na to kam ty zvířata jdou neberou ani teď při prodeji na burzách. A vono to ani zas tak moc nejde. To už jsme tady tak trochu řešili v jiným vlákně. Odpovědnost postarat se o zvíře je na kupujícím. Dobrej prodejce mu akorát poskytne potřebný informace k chovu. Což teda Krchov na burzách dělá, jak jsem si všiml. Podobný fabriky na zvířata jsou třeba v júesej a taky už se to tady řešilo ve vlákně o rack systémech. Osobně proti tomu nic nemám, pokud ty zvířata jsou chovaný ve vhodnejch podmínkách.
Jinak takový ty výmluvy typu, že jsou ty zvířata z farem a jsou na lidi zvyklý, tam použili (aspoň teda podle mě) jen pro otupení hran těch investorů/mudlů
Jj. asi máš pravdu. Jenom jsem to tak nadhodil, že nad tím dumám
Vilém: To odmítnutí byla škoda. Investor chtěl hlavně tu Ameriku, takže v Evropě a zbytku světa by měli volné pole působnosti a majoritní podíly (měli by si samozřejmě smluvně pojistit třeba to, že americká dcera by měla na starost výhradně severoamerický trh a po etablování na něm by nezačala zahlcovat zbožím i trhy v jiných částech světa). Prostě hoši odmítli životní šanci.
Právě. Ta "Tesco cesta" není pro mě. Určitě ne v případě, kdy produktem jsou zvířata. Samozřejmě, jak říká Cejna, trh ovlivňuje poptávka. Pro mě je prostě tahle masovost stinná stránka teraristiky. Mám takový vnitřní pocit. I když samozřejmě souhlasím s názorem Cejny. Nechtěl bych se na tom ale podílet osobně.
Jj. kluci odmítli možnost zpeněžit nápad a využít šanci. Holt podle mě nedokázali překročit ten práh, že budou mít pořád super zisk a peníze ikdyž už firma vlastně nebude jejich.