Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem V nejbližších dnech vychází páté číslo TERAmagazínu! Přihlašte si odběr!

Udělejte si místo v e-mailové schránce, nachystejte si vychlazený drink k počítači a zkontrolujte přihlášení k odběru. Právě odešlo nové číslo ve verzi pro autory a spolupracovníky, 1. června budou obeslaní všichni přihlášení odběratelé.
A je se na co těšit! Časopis stejně jako webové stránky prošel inovací a já věřím, že zdařilo. Změna designu a další drobnosti, však posuďte sami.

Do budoucna zvažujeme tištěnou formu pro úzký okruh předplatitelů. Vzhledem k malému nákladu by se cena vyšplhala kolem 100 - 140 Kč za výtisk, uvědomujeme si, že je to hodně a proto před tím, než se do něčeho pustíme bychom rádi znali Váš názor. Vyjádřit se můžete v diskuzi pod číslem, případně se projevit v anketě. Jedná se o poměrně dalekou budoucnost, cca leden příštího roku, ale rádi bychom si udělali průzkum už teď.

O čem se dočtete v tomto čísle?

Etologické pozorování varana stepního

Odchov krajty královské

Pralesničky Epipedobates anthonyi

Žáby Hondurasu 3.díl

TERAatlas - Ropucha zelená

Cestopis - Národní park Khao Yai

Reportáž - Výstava "Svět obojživelníků"

Reportáž- Terárium Praha

Rozhovor s Antonínem Hnízdilem - zakladatelem Terária Praha

Rozhovor s Janem Knížkem, předsedou občanského sdružení Krásná žába

Ošetření poranění u terarijních zvířat

[http://tera.poradna.net/file/view/12379-titulka5-2  012a-jpg]

Opět je pro Vás připravena soutěž, tentokrát o volné vstupenky do Terária Praha. Soutěž naleznete na konci časopisu.

Přeji příjemné počtení.

Aleš Kozubík

[mod]Na přání zadavatele na chvilku přišpendluji. (Melda)[/mod]

Ja som to myslela v dobrom, ze ma to prijemne prekvapilo :-) No poslednu hodinu som stravila intenzivnym citanim citanim a tymto skladam pomyselny klobuk z hlavy :-) Najviac sa mi v tomto cisle pacili vsetky styri clanky v kategorii rozhovory a reportaze. Zabky ma moc nelakaju, ale clanok o Pralesnickach ma napriek tomu zaujal.
Jedinu chybicku co som objavila - v obsahu su Zaby Hondurasu - 3.diel a potom samotny nadpis clanku je zrazu diel 2. Asi nejaky tlaciarensky skriatok.
Ale inak naozaj dobra praca, len tak dalej a vela uspechov!

Díky, jsem rád, že se líbí. Velký dík patří hlavně všem autorům článků, bez kterých by časopis nikdy nemohl vzniknout.
Co se týče šotků, tak jich tu máme zřejmě celé hejno, hold je to poměrně rozsáhlý projekt na tři lidi..Ale hlavně že nás to baví, Vám se to líbí a tak to má smysl:beer:

Co se časopisu týče, je faktem, že úroveň jde nahoru, ale úroveň spíš technická, nikoliv obsahová. Musíte si uvědomit, že pokud něco chci prodat, musím nabídnout kvalitu, tzn. kvalitní informace hlavně ze strany chovatelů, kteří mají namalé zkušenosti, na nich by měl být časopis postaven,rozhovory apod. samozřejmě taky, ale to by měla být vedlejší větev, ta hlavní jsou informace- chov, odchov, problematika chovu, zdravotní problematika,..... Protože pokud tyto informace váš časopis nebude mít, pak postrádá smysl jej vydávat. Nezapomeňte, že všechny potřebné informace jsou navíc k mání na netu. Váš projekt je mi sympatickej, kdyby obsahoval kvylitní informace, taky bych ho rád kupoval, ale v současné podobě určitě ne. Píšete, že na tom nepotřebujete vydělat, potom bych zůstal u této formy, makal na tom a až bude čas posunout to dál, určitě to poznáte a navíc na tom můžete i podle mě něco vydělat. Takže držím pěsti, jenom to neuspěchejte, makajte na tom, získávejte kvalitní autory.

Samozřejmě přijímám i tuhle kritiku, nicméně si myslím, že není úplně oprávněná. Já osobně autory jako ing. Vergnera, prof. Ondřeje Hese, nebo třeba Petra Šotta považuju za kvalitní autory a chovatele. Musíte si uvědomit, že každý má tu svou laťku vědomostí a zkušeností s teraristikou někde jinde. To co někomu přijde jako mlácení stokrát mlácené prázdné slámy má pro někoho informační hodnotu.

Každopádně, možnost zapojit se svým článkem má kdokoliv, takže třeba i Vy.

EDIT: ještě dodám, že zlepšování časopisu po technické stránce, tedy i portálu, designu a další jde ruku v ruce se získáváním kvalitních autorů. Málokdo by chtěl psát pro časopis, který mu bude dělat ostudu.

A k tištěné formě, je nesmysl myslet si, že nás k jejímu vydávání vede vidina zisku. Stačí si nechat udělat kalkulaci na tisk a uvidíte, že o nějakém výdělku nemůže být řeč. K těmto úvahám nás vede právě zájem čtenářů, kteří nás s dotazy na tištěnou verzi kontaktují.
A.

Nechci být jen kritickej, je pravdou, že se to posunulo hodně dopředu, ale mě osobně to zatím o žádnou informaci neobohatilo, ale je to můj čistě subjektivní názor. Neříkám tím, že to neobohatilo nikoho. Teoreticky stačí k tomu posunout ten časopis dál málo- kvalitní články o zřídkakdy chovaných,odchovatelných druzích, nebo zdruhé strany kvalitně zpracované články o běžných druzích. Uvést to do praxe je ale samosebou trochu těžší :-). Proto bych zatím zůstal u této formy, hledal autory, popřípadě i v zahraničí. Vzpomínám na devadesátý léta, kdy jsem hltal články pana Reháka, Jirouška,..... a spousty dalších, poté už zbyl z atečka jenom brak. Musíte zkrátka sehnat kvalitní autory pro déletrvající spolupráci.
K tomu, že bych publikoval něco já, tj. reálné tak za 10-20 let, jinak by to nemělo žádnou hodnotu.

Pokud by to mělo stejný nádech jako mělo AT tak by jsem do toho za 100kč šel určitě
moje první AT jsem kupoval okolo 10kč a pak rok od roku to bylo dražší a dražší ale byl sem prostě věrnej a hltal sem každý písmenko:-)
je obrovskou škodou že AT už není a od té doby nic podobného není
mám tu několik čísel časopisu Terarista ale s AT jsem je nikdy nesrovnával
chtěl by jsem se dočkat podobného projektu jako je časopis DRACO
tématická čísla
Dendrobátky
Listovnice
Hroznýši a další
časopis obsahuje rozhovory s několika chovateli + fotoreportáž a podrobný popis chovu
+ obecné informace z přírody
mám asi 10 časopisů Draco a Reptilia
je jen opravdu velká škoda že u nás nic podobného není
Brožurky( knížečky ) od Robimaus ( chováme ještěrku,hada,chameleona,rohatku)
jsou sice ok ale právě postrádají ten popis chovatelů
a většinou do těchto brožur píše ač jeden skvělí ale prostě jen ten jeden chovatel
a náhled i problematika chovu je jen z jeho pohledu a jeho zkušeností

reportáže jsou si myslím opravdu super a je dobře že je váš časopis nepostrádá
jinak nevím jak ostatní teraristé ale já určitě pokud by byl časopis jako je ten Draco a v češtině rád by jsem dal i stejnou cenu okolo 10 euro

Josef