Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Celkové výdaje za chov korálovky

Dobrý den...chtěl bych se zeptat na jakou hodnotu v Kč celkoě aji s teráriem kameny atpod.(až na žrádlo) by mě vyšla korálovka sedlatá od mláděte po dospělou...
Také bych rád věděl jakou min. velikost teraria potřebuje...Děkuji předem.
PS:Rád bych dodal že veci nemusí být moc luxusní, prostě aby to nebylo veliké vypráydnění peněženky.

-----------------------------Děkuji--------------- -------------------
Změna předmětu, původně: Hodnota, Velikost (Aurifer)

Projdi si inzerce na ifauna.cz a tady na Poradně. Ceny si tam najdeš. Inzerátů je tam požehnaně (minimálně na ifauna.cz).

Kamenů je všude spousta. Jen si vybrat. Okartáčovat, omýt vařící vodou, nechat uschnout. Pokud myslíš topné kameny, výrobců je mraky. Jen si vybrat. Je toho všude spousta. V tomhle případě bych doporučoval jenom svítit. Při pokojové teplotě nejsou u korálovky sedlaté topné kameny ani kabely potřeba (ohřívej hada shora - svícením). Teplotu bych řešil jenom svícením. Velikost terária - stačí středně velké. No big deal. Třeba 85x50x45 (u dospělce).

Předem upozorňuji, že živý tvor je závazek a zodpovědnost. Pokud chceš na zvířatech škudlit každou korunu, tak se raději pořízení hada zřekni. I když v tomhle případě pěkné terárium tak drahé není. Hlavně, ať je funkční a je tam všechno jak má (větrání, zabezpečení proti úniku u mláděte, světlo, substrát, atd.) Koukám, že podle povahy dotazu informace citelně chybí. Koukej číst, a hned budou všechny tyhle základní věci jasné. A pokud chceš chovat, začni myslet trochu jinak...

Asi takhle- je to stejné jako u jakéhokoliv jiného živého zvířete. Jsou nějaké jednorázové náklady za pořízení ubikace, vybavení a zvířete samotného. Ale pak jsou další náklady v souvislosti s energiema a krmením. No a taky se může stát, že had bude mít nějaký zdravotní problém a bude to potřeba řešit u veterináře. A to pak jde často do tisíců. A pokud víš předem, že nejsi schopen nebo ochoten zaplatit nenadálé výdaje, tak je to dostatečně pádný argument proti pořízení zvířete. Sice si můžeš spočítat pořizovací cenu i zhruba náklady na energii, ale to ostatní už se odhaduje těžko. Předem se prostě nedá spočítat uplně přesně, na kolik chov hada, jakožto i jiného zvířete vyjde. Buď zvíře opravdu chceš, s tím že víš, že na jeho chov máš finance i ochotu a snahu, anebo nemáš a potom je lepší si ho nepořizovat. Protože koupí zvířete za něj, za jeho život, zdraví a vše ostatní co s tím souvisí přebíráš plnou zodpovědnost. Ono to není jenom o penězích, ale pokud jsou pro tebe peníze hlavní priorita, tak nepořizuj zvíře, protože na něm neušetříš. A pokud se o to budeš snažit, tak pak nejsi chovatel, ale hovado.

To je zase dotaz. Uvažoval by si stejně, kdybys chtěl děcko?

V hospodě taky uvažuješ, že si dáš nějaký patok místo nějakého dobrého pivka, ale řekneš si dám patok stojí o 10kč méně. Jestli takto uvažuješ, nepořizuj si nic a dívej se pouze na fotky, ty ti moc nevyprázdní peněženku

Nejseš ty náhodou příznivec ODS nebo TOP 09? (hlavně všechno zeškrtat a výsledek na tři kosočtverce s čárou)