Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zranena uzovka

mam 7 leteho samce uzovky cervene nyni dva mesice neprijima potravu uz sem zjistila proc je osklive pokousan mysi az na kost asi 1 cm velka zaschla rana nehnisa ale jak ho mam donutit zrat je i po svleku tak 14 dni je i cily ale musi mit velke bolesti mazeme masti zraneni na zasiti uz bohuzel neni co s nim mam delat ted uz i vyditelne hubne prosim poradte nejraci bych si dala par facek opravdu uz mu nikdy nedam zivou mys

Živou kořistí krmit pod dohledem. Nenechávat s hadem o samotě (zvlášť pokud had nejeví o potravu zájem).

Jinak pomůže třeba tohle vlákno:

http://tera.poradna.net/q/view/212150-nemocny-hroz nys?page=r212206#r212206

Případně vložte foto. Je potřeba ránu doléčit? Pokud se na léčbu necítíte sama, navštivte veterináře specializujícího se na plazy.

Nevidím a nevím, v jakém je stavu. Zkuste hada "pozlobit" mrtvou myší. Třeba se chytne. Na druhou stranu nedokážu posoudit, zda je prioritou krmit nebo doléčit...

Je divný,že ,,viditelně hubne''...když je hadík v dobrý kondici,nemněl by mu nějakej ten půst vadit.Zkus dát něco menšího k snědku...krysátko,nebo malou myšku,zkus to mrtvý.Jinak je dobrý dát kousek chleba do terárka,když se krmí živejma myškama.