Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nová myš- samec ji kouše

Dobrý den,
máme doma samečka a samičku stejného druhu (viz. foto) máme je asi měsíc a přikoupili jsme na zkoušku laboratorní
myšku ale je problém v tom že sameček kouše do samičky (laboratorní) je nějaká možnost že si na sebe zvyknou nebo
jak to udělat aby si zvykli, děkuji
Změna předmětu, původně: Křížení druhů myší /druh je to pořád stejný, laboratorní myš ;-)(Aurifer)

Nejspíš v tom máš trochu zmatek, jiné zbarvení ještě neznamená, že se jedná o jiný druh. Laboratorní myši nejsou jen bílé, je vyšlechtěno přes tři sta mutací různých barev a kvality srsti, a všechno jsou to jen obyčejné myši jednoho druhu - Mus musculus. Takže rozhodně nelze mluvit o křížení.

Jestli ten původní pár nejsou pravé myši, ale Mastomys coucha (krysa malá), pak není divu, že normální myš odmítají a koušou jí. Nejspíš jí nepřijmou nikdy, v tom horším případě jí zabijí.

Myš laboratorní
Krysa malá

Protože jsi je koupil spolu, protože jsou pár, mají stejný pach a znají se... ta nová věc je potravní konkurence, tudíž je třeba se jí zbavit. Myši nepřemýšlejí jako lidi, nesednou si, když se potkají, nehodí řeč a neskamarádí se. Brání své území před vetřelcem a hotovo. Ta cize páchnoucí věc jim totiž nejspíš chce sníst jejich jídlo, zbouchnout jejich samičku/odloudit samečka, zabrat jejich území.
Zamysli se nad tím, jak myslí zvířata. Nic víc to nechce.

Upravuji svoji odpověd nerozumí si jen sameček s novou samičkou samičky jsou spolu uplně bezproblemu, přitom by měl být samec rád že má o samičku na víc.

Není to nic divného, je to běžné chování samců vůči nově zařazeným cizinkám, které obtěžují. On je "rád", že má samici navíc a hlavně novou:-)