Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chameleon jemensky - potrebujem poradiť

Ahojte... Asi pred troma mesiacmi som si kúpila samčeka chameleóna jemenského. Všetko bolo fajn odporučili mi dávať mu každý deň 5 - 7 cvrčkv, múčne červy odmieta. Posledný týždeň alebo dva skoro nič neje možno tak 1 maximálne 3. Chutí mu aj zelenina a ovocie ale ani toho moc nezje. Na cvrčky mu dávam vitamíny Reptivite ktoré mi odporučili v obchode. Od včera má ale otvorené ústa a netuším prečo a ani čo mu je. Volala som aj s veterinárom a ten povedal že je možné že by bol dehydrovaný. Každý deň mu rosím a tak isto mu dávam aj vodu priamo do úst. Dnes som mu dávala častejšie ale už ju aj vypľúva takže si myslím že dehydrovaný asi nebude. Viete mi niekto poradiť? Priložím aj pár foto ak mi to pôjde. Ďakujem vopred všetkým za rady.

Súhlasím s tým čo bolo napísané vyššie. Je veľký rozdiel medzi vitamínmi a vápnikom a žiaľ vo veľa obchodoch nie sú primeraný odborníci. Vitamíny sa nesmú podávať pravidelne pretože hrozí vitaminoza čo malému organizmu škodí. Tiež vyššia vlhkosť spôsobuje znižovanie teploty a hlavne v noci mohol byť podchladený. Treba nakúpiť v prvom rade Biomín H, kúpiš ho napríklad v Pilulke https://www.kuponyzdarma.sk/pilulka-sk/ a podávať pri každom krmení. Reptivite alebo iné vitamíny, max. každé druhé až tretie krmenie.