Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Terarko pro užovku červenou

Ahoj lidi mel bych takovej dotaz pustil sem se do stavby teria pro užovku červenou sem amater a tak žádam o rady terarko mam dostaveny :) ted se pouštim do stavby vnitrku pozadí a vybavení ..
Cele terarko je stavěný z YTONGU a lepidla na dlazdičky ...potreboval bych vedet jake maj bejt žarovky atd vytapení budu delat kabelem na dně terarka.. Chtel sem užovce udelat jezirko ale nejak si nevím rady jak by melobejt velky :-/ Přikladam fotku terarka v aktualnim stavu . Předem všem děkuju za rady :-)

Jinak sem se rozhodl rozdeit ten komin na dve poloviny stim ze jedna polovina bude zatím slouzit jako ulozny prostor a druha jako terko pro meho hada , když vše pujde a bude se dařit tak bych se pustil i do druhe poloviny ale to až časem ;-) když už sem u toho chtel bych se vas zeptat jaka by měla být tlouštka skla ? a popřípade na kolik by vyšlo to sklo když bych potreboval 80 delka a 60 výška ? předem moc dik za případnou odpoved ;-)

Predpokladam, ze to nebude jeden velky kus tychto rozmerov, ale aspon rozdelene na polovicu. Tak velka tabula by sa prehybala, ak to bude mensie, tak 4 mm sklo by v pohode malo stacit - za predpokladu, ze sa do neho nebude trieskat samozrejme.
Niekde som tu uz daval fotky terarka robeneho z myslim ze 3mm skla. Aj ked sa to nezda, sklo vydrzi fakt dost vela. Len treba vediet, co si clovek moze dovolit.
Kazdopadne, ak tam da aj 1cm sklo, nic tym neskazi :-D

Kazdopadne, ak tam da aj 1cm sklo, nic tym neskazi

Chlapi neblbněte... ;-) Kdyby v tom terárku byla 4metrová tmavka, nebo anakonda, tak tu tloušťku skla beru. Ale pro guttku? Tam je 3-4 mm tak akorát. Nehledě na to, že pokud by jenda chtěl dělat posuvná skla, na tu tloušťku ani nesežene kolejničky.