Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hamm 9. 6. 2012

Sále máme ještě toho housera... nebo spíš jedno místo v autě do Hammu, kdyby se chtěl někdo přidat. Vyrážíme v pátek večer z Prahy, cesta přes noc, ráno dorazíme do Hammu a po burze zase hned zpátky do Prahy. Můžeme někoho nabrat i po cestě.

Ti známí chovatelé, na který jsem se těšil (Paul Harris, Oliver z Precisionreptiles, atd..) nedorazili, bylo i o dost míň lidí, než v březnu.. Co se týče nabídky zvířat, tak milion regiusek, hroznýšů, eublepharů, žab.. Na druhou stranu třeba stromovejch varanů, kterých bylo v březnu docela dost nebo kobercovek minimum..
Já bych spíš než katastrofa řekl, že to bylo o něco horší než minule, ale určitě z toho nejsem nějak zklamanej...;-):-)
(A teď vlastně, když už vím, že celá světová (j)elita byla v Holešovicích to docela i chápu:-D:-D).

To víš, ono to je těžké. Když se člověk zaměřuje na jedinou skupinu, nebo hledá jen nějaké "špeky", tak ho asi nenadchne žádný Hamm. Já potřeboval třeba samici L.madagascariensis a nebyla tam ani jedna samice, ale ani samec, zatímco třeba pro mě nezajímavých jiných zvířat tuny. Přesto mi nepřipadá, že by to byl "výbuch". Vím, že co neseženu tam, nebo v Houtenu, případně čeho si převzetí nedohodnu tam, to už si můžu jen nakreslit. Nikam si nic lovit nejezdím. To samé s mutacemi. Určitých zvířat mraky, ale kvalita různá a tak ani to neznamená, že pokud tam jel někdo koupit lesserbee nebo salmonleoparda, tak si odvezl co chtěl. Možná tak podle názvu. Je trošku krátkozraké tohle hodnocení. Pro někoho to prostě cenu má, pro někoho ne. Pořadatelé ani sestava té které burzy nemůže za to, že někdo chová jen jediný druh plzáka a pokud tam nenajde jeho vzácný poddruh, stojí to celé za nic. Myslím, že kdo se věnuje více skupinám, nemá s tím problém. Kdo se specializuje, nebo má úzký záběr, musí být připravený na to, že asi nenarazí pokaždé na to co chtěl. To je jako s Ládvím, Edenem, Holešovicemi, Novodvorskou. Kolikrát jsem slyšel, že tam bylo houby a pravda to nebyla. To, že to dotyční neznají, nemají vůbec tušení jakou vzácnost má před nimi kdo na stole, není jaksi důkaz toho, že tam nebylo nic. Já jsem potřeboval do chovu pár zvířat, jak vzácnějších, tak i relativně dobře dostupných. Jinak je fakt, že hodně renomovaných tam nebylo, ale je třeba vzít v potaz, že byl týden předtím Houten.