Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Smithi nejí

Ahoj , mám takový problém , mám brachypelmu smithi v cca 5.svleku , už 3 měsíce nepřijíma potravu , skoušel jsem vše :
moučnáky , cvrčky , malé, velké , polomrtvé , mrtvé , živé , je to už dlouhá doba co nejí a bojím se že každým dnem zemře ,svlek to nebude , svlékala se nedávno , sem totálně v koncích. Jestli vás něco napadne ocením jakoukoliv radu , skusím cokoliv
( nutno dodat , že utekla z terárka tak na měsíc , je zázrak že jsem ji našel , tak jsem myslel že má šok nebo něco fakt nevím )

To je možná tím , v terárku udržuju tak cca 21 stupnu ,vhčím, pavouk na měsíc opustil terárko , zázrak že jsem ho našel , možná má nějaký šok nebo něco , pavouk na tom je nejspíš dobře , je aktivní , na smithi až moc , celý zadeček má bez chlupů , pošlu foto

Pavouci jsou odborníci v hladovění,pokud je jak se zmińujete aktivní a zadeček má pěkně zaoblený tak bych si zatím starosti nedělal, jestli je plešatoprdelátá, klid po svleku bude mít opět hustý vlas.Zvýšení teploty tak na 26 stupńů může jenom prospět,při vyšší teplotě je metabolismus rychlejší.Možná by pomohlo trocha UV, ale stím zkušenost nemám.Śalom.

Tak nevím nevím, ale stačí trochu zapnout mozek a popřemýšlet, jak ten pavouk vlastně žije....v mexické poušti, někde pod kamenem nebo v noře, kde přečkává největší vedra přes den, a v noci vyráží za potravou(kterou nemusí chytit i několik měsíců žádnou), přes den maximálně vyleze na chvíli ven se ohřát, ale rozhodně se nevyvaluje bůhvíjak dlouho na sluníčku jako ještěrka.
Nevymýšlel bych UV ani žádné další bejkárny, podle fotky(to je před svlekem?) pavouk rozhodně hladem netrpí, pár měsíců ještě v pořádku vydrží, mimo to podle fotky vypadá trochu velká na 5. svlek, takže zřejmě bude starší. Mírně zvedlá teplota(26°) ničemu neuškodí, ale nijak bych to nehrotil.
Smithky a obecně sklípkani mají velmi pomalý metabolismus, dospělé samice krmím jednou za 2-3 měsíce a prosperují, brachypelmy se dají krmit ještě méně. Kupoval jsem od kamaráda dospělou samici b. emilia před svlekem v době, kdy už 4 měsíce sama od sebe nežrala, u mě vydržela dva než se svlékla a ještě další dva po svleku, takže celkem skoro třičtvrtě roku a teď po nakrmení opět drží dietu :puff:

Žádný hladovkující sklípkan ještě hlady neumřel ;-)