Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Brachypelma Smithi - hniloba zadečku?

Přeji všem pěkný den,
chtěla bych se vás zeptat na názor, co si myslíte, že trápí mého Smithiho (viz. foto). Mám o něj strach a protože nejsem ještě tak znalá chovatelka, rozhodla jsem se zeptat tady.
Na interetu jsem o sklípkanech a možných jejich nemocech četla o tzv. rakovině sklípkanů - hnilobě zadečku a o plísních, které pavouka můžou napadnout. Mám bavy, že méh Smithiho e týká bohužel to první, které znamená časem úmrtí. :((

(omluvám se za špatnou kvalitu fotky, snad z ní alespoň něco půjde poznat)

Jo jo, to vím, když má strach, vyčesává si chloupky na zadečku, ale i když to na fotce asi nejde vidět, tak má na konci zadečku před snovacími bradavkami tu kůži takovou svraštělou, možná krapet zduřelou, což na další polovině/části zadečku nemá. Uvažuji, zda to ještě nemůže být plíseň.. protože i barvu té části před bradavkami má takovou našedlou. Když tak bych použila na tampón trochu rozředěného roztoku Betadinu a potřu mu to místo.