Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký topný kabel?

Dobrý den
Řeším takový problém. Potřebovala bych trochu zvýšit teplotu v teráriu u krajty královské. Mám u ní žárovku, 40W, pod ní je teplo akorát, ale ve zbytku terária bych potřebovala teplotu o cca 2 stupně zvýšit. Tak jsem si říkala, že ji tam dám topný kabel, ale nevím, jaký a jak ho umístit, jestli po celém dně nebo jen části...? Máte někdo zkušenosti s nějakým konkrétním, ne moc drahým? Terárium má základnu 80*40 cm, jaká délka a watáž bude dostatečná? Nebo by pro krajtu byl přeci jen vhodnější topný kamen?
Předem děkuji za odpovědi.

Hlavně bacha na přetápění. Sice nevím, kde hada máte a jaká je v té místnosti okolní teplota, ale nezdá se mi, že v takto parném létě by bylo potřeba dotápět terárium s P. regius se základnou 80 x 40 a se 40 W žárovkou topným kabelem... Pozor na přetápění. Příliš vysoká teplota je často horší než nižší. Méně je někdy více. Přeměřte si raději teploty v teráriu pořádně.