Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Helogale parvula (mangusta trpasličí)

Zdravím
jelikož mě teď strašně nadchlo tohle zvířátko (a hlavně moji přítelkyni) tak se snažím schánět co nejvíc možnejch informací o nich ale bohužel ani google mi krom nějakých základních udajů nic moc neposkytl tak bych se chtěl zeptat jestli s nima máte nějaké zkušenosti?
no a zkusím napsat hlavní věci který by mě zajímaly.

jak moc jsou náročný na stravu? vyčetl jsem že živý hlavně hmyzem takže bych krmil asi hlavně švábama občas ruzný larvy, holátka ?

jak moc jsou háklivý na teplotu? můžou mít pokojovou(což je u nás tak 23-25°) nebo je jim potřeba přitápět?

a s tím souvisí i ubikace, jak velká pro 1-2? a jak provedená? řikal jsem si že tak kolem 1,5x1m základna na výšku vůbec netuším ale asi by taky byla kolem 1m. samožřejmně s tím, že by pravděpodobně byla/y na volno když by jsem byli doma musím přiznat, že by byla/y hlavně naší mazlíčci. a nejsem si jistej jestli by byla lepší klec nebo spíš pevné terárium?

a nevíte náhodou kdo by je prodaval? nebo kde by se dali sehnat a v jakým cenovým rozhraní se většinou pohybují?

moc díký za jakýkoliv informace

Nevím, jestli sem zadavatel ještě nahlédne, ale momentálně máme z posledního odchovu ještě volnou mangustí holčičku. Je jí šest týdnů, takže tak akorát na odchod do nového domova :-)
Pokud máte zájem, ozvěte se na bufmuf69@gmail.com nebo na tel. 734841081

Lucie