Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Osvětlení vousatce

Zdravím a mám dotaz.Začínám s Agamou.Tera jsem postavil z lamina,velikost 95x55x55.Agamu dostanu za 14 dní.Zatím mám osvětlení:25W bodovka(pod ní je cca 42°C,vedle ní mám na stropě set od ExoTerry,v něm 1x kompakt ReptiGlo 2.0 a na straně k té bodovce(aby svítila spoječně)mám ReptiGlo 5.0 UVB 13W.Na druhé straně tera mám na dohřev klasiku žárovku 40W.Bude to takto dobré?Ještě mám jeden plán:1x zářivku Solar Raptor T5 5.0 UVB 24W,plus zářivku Narva Bio Vital T5 24W.Na dotopení a výhřevné místo ještě dát nějakou reflektorovou žárovku.Co mi k tomu můžete poradit?Jo,ještě dotaz: v tera mám dole na bocích větrání cca 8x15cm a na stropě vpředu 2x 8x23cm.Bude to větrání stačit,resp.jak poznám že je větrání malé?Díky moc.

vetrani poznate dle teploty, myslim ze by stacit mohlo. Reptiglo 2.0 je na nic, misto 13W 10.0 bych dal 26W, nebo pokud uz kompakt tak radej Lucky Reptile Compact UV SUN. 13W RG je tak do male odchovny. Jako vyhrevne misto uz mate tu 25W bodovku. V prostoru muze byt teplotni gradient treba 26 - 32°C