Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Skupina pouze samic - krev na kameni

Ahoj. Chtěl jsem zeptat čím je způsoben krvavý flek na kameni v terárku. Mám 4 samice (údajně). Byl jsem ve zverimexi v Rudné U Prahy a trošku se o to zajímají. Já si jistý nejsem. Ale k problému. Nedávno jsem viděl dva gekončíky na sobě a podle knížky vypadali, že se páří. Když si mne všimli tak se rozutekli a ze spodní jěštěrky zůstal flíček na kameni. Jsou všechny cca 4 roky staré a doposud jsem žádné vajíčko nikde nenašel v terárku. Vypadlou kloaku ani jiný orgán nemají. Žerou normálně. Nevíte, proč se najednou začali objevovat krvavé flíčky na kamenech? Jsou cca 4 mm na 2 mm. Terárko mají 90x45x45. Děkuji za odpověď lordwasill@seznam.cz

O chov gekončíků se vůbec nezajímám, ale za to mám osobní zkušenosti s H. s. sapiens a výskyt krve u samic není žádný problém. Zkus se poptat v nejbližší drogerii a tam ti určitě poradí.