Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dovolená

Omlouvám se, že můj dotaz až tak s teraristikou nesouvisí, ale chtěla bych s rodinkou vyrazit někam na dovču u nás v ČR a jelikož jsem vychytralá a nechci se někde jen tak povalovat, spojila bych to ráda s pátráním (pokud možno úspěšným:-D) po našich hadicích. Máte prosím někdo nějaká doporučení nebo nejlépe odzkoušené pobyty? Budu ráda za každou radu. Předem děkuji.

Já to taky nemyslím zle, jsem zde začátečník a často jsem četl, že je lepší užívat odborné názvy, ale asi v jiných případech, aby došlo k přesné identifikaci, to je fakt.. Obdivuji lidi co to valí z hlavy a bez chyby, já pořád datlím do wiki jak blázen.
Důležité je, že jsme si rozuměli a jinak přeji pěknou dovolenou :-)

Chovám dendrobatky a kluk gekončíky. S tou faunou ty užovky jsem tam zahlídl náhodou, když jsem vysával jezírko, jinak spíš proběhnu okolo čistit bazén, nebo sekat trávu takže na pozorování už nezbívá čas :-) Jinak postele jsou ve čtyřlůžkové nad sebou v pětilůžkové dvě patrové plus jednolůžko v šesti dvě patrové a manželská postel v osmi samostatná lůžka a deseti dvě patrovky a zbytek samostatné lůžka.
Záleží kolik by Vás bylo a jaká je momentální obsazenost, podle toho lze třeba v pětilůžkové být jen čtyři atd.

Jižní Čechy - Šumava, ubytování třeba ve Volarech, brzo ráno vlakem do Nového Údolí, (cca 25 minut). Vlak nechat odjet, počkat až lufťáci zmizí a zkoumat terén pod nástupištěm - spousta Berušek. Při výpravě do širšího okolí a při troše štěstí se dá narazit i na melanickou formu V. berus.

Dobrý deň, keď tu už riešite otázku dovolenkových lokalít a herpetofauny v nich, tak prosím vás, môžem počítať s výskytom nejakého väčšieho množstva studenokrvných živočíchov v Roháčoch? Prípadne s akými druhmi je tu možné sa stretnúť?

za všetky odpovede vopred ďakujem a prajem pekný večer