Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem rhacodactylus ciliatus inkubace

Dobrý den,

chci se zeptat jaký substrát je nejvhodnější pro inkubaci a jaké máte zkušenosti s inkubací vajíček?
Inkuboval jsem ve vlhké rašelině, ale stalo se mi, že z vajíček nakonec nic nebylo, nyní používám vermikult a zatím se zdá, že je vše v pořádku.

Za každou radu budu rád.

Ráda bych navázala na téma - měla jsem dvě vejce od ciliátů, inkubace ve vlhkém vermikulitu, v krabičce v teráriu, teplota 21-23°C.
Po 60 dnech se mi zkazilo první vejce - zhnědlo a následně se propadlo, nechala jsem mu ještě čas, ale začalo plesnivět. Po 75 dnech se mi to stejné stalo i s druhým vejcem. Nedalo mi to a vejce jsem otevřela - uvnitř byl malinký mrtvý zárodek - necelý centimetr na délku. Měl základy velkých očí, tlapek, hezky byla poznat hlavička i ocásek, ale byl jen růžový s žilkami, bez náznaků pevnější kůže a velmi drobounký, zbytek vejce (většina objemu)zřejmě bílek?, takové žlutozelené barvy, nevonělo to zrovna vábně, takže se na tom asi trochu podepsal i rozklad..
Docela mne zarazilo, jak byl po zhruba 80 dnech inkubace zárodek malinkatý, je možné, že chyba byla již od začátku se zárodky? Ikdyž obě vejce poměrně hezky rostla, byla hezky kulatá a najednou tohle...
Vejce jsem dala do vermikulitu tak, jak jsem je našla a nechala být, nakoukla jsem pak každý druhý týden do krabičky (inkubuji v takových těch menších, s otvory na bocích, donesla jsem si v nich tuším cvrčky)

Samice 43g, kmím repashy, její první oplozená snůška.. Mám od samice nyní další snůšku a nerada bych, aby dopadla stejně. Nejaké nápady či rady?

"Míchala" jsem ho podle této stránky - http://www.uroboros.xf.cz/chov/clanky/vermikulit/i ndex.php
Vycházelo to tak, že mi docela držel pohromadě, ale nic z něj po zmáčknutí neteklo, jednou jsem ho v průběhu inkubace dovlhčila, jelikož se v ruce začal rozpadat...

Ale napadá mne - než jsem vejce našla v teráriu (nenakladla mi ho potvora do kladiště) byla tak týden až na dně květináče u dost zalité kytky - v obalu květináče byla přebytečná voda, dá se říct, že ležela v substrátu hodně nacucaným vodou, mohlo to ovlivnit zárodek?