Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Teraristická burza TERA České Budějovice

Vážení chovatelé,
pokouším se prolomit nezdar svých předchůdců a uspořádat první teraristickou burzu v Českých Budějovicích, která proběhne 13.10.2012 od 9:00 (od 8:00 pro vystavovatele) do 13:00 ve spolkovém a kulturním domě Slavie. (Jirsíkova 243/2) Burza se koná za účelem výměny a prodeje terarijních zvířat, živého a preparovaného hmyzu, živého a neživého krmiva, rostlin, přírodnin a chovatelských potřeb. Vstup pro veřejnost: dospělí 50 kč, děti do 15 let: 30 kč, osoby s průkazem ZTP a děti do 6 let: zdarma. Vystavovatelé: Pronájem stolu 90 x 90 cm: 100 kč (včetně vstupu pro prodejce a jednoho pomocníka). Veterinární dozor a poradnu během burzy povede MVDr. Vladimír Vavřín. Detailní informace najdete na WWW.TERACB.CZ
Budu velmi rád, pokud se akce zůčastníte jako vystavovatel nebo jen jako návštěvník. Těším se na setkání s Vámi.

Termín: 13.10.2012 08:00:00 - 13.10.2012 13:00:00
Kontakt: www.teracb.cz, 737016363

[mod]Burza proběhla,odšpendluji. (Melda)[/mod]

Tak je po burze, malinka, ale nase. :-) Obsazenost neco pres 1/2 stolu, krmeni jsem koupil - vic jsem od toho necekal takze spokojenost. Doufam ze bude pravidelne ;-) Naplacal jsem neco fotek, pokud by byl zajem tak je sem nekdy vecer hodim. Jedna vytka - nedychatelno, chtelo to vetrani...

Fotky jsem hoď, já sám jsem se ani fotit nesnažil, protože, tam kde něco bylo, stály davy lidí a pak jsem tam viděl Tebe (Teda jestli jsi to byl ty) jak tam obcházíš se zrcadlem, tak jsem si řek, že snad nějáky fotky budou:-D Jinak jsem nakoupil pár holat a dostal jsem nějaký BIO cvrčky jako zkušební vzorek :-D

Nám se burza moc líbila.Plno lidí,teplo a co mě nejvíc překvapilo,byli ubrusy na stolech.To jsem ještě nikdy neviděl.:-p
Dokonce jsem si pořídil od Neryho pár brutálních predátorů,ačkoli jsem se zařekl,že si nikdy nepořídim nic jedovatýho.Prostě jsem nemohl odolat.:-D

Také chválím, na první pokus povedený, restaurace také super.Snad
se jim zaplatil sál a něco málo zůstalo, aby mohlo být pokračování.
Meldo a ty si dej bacha, at si tě ty ploštice, nebo co to je za
havět nenapíchnout. Pro Číču (Pavla) platí to samé.:-) poky

Díky všem za účast a pohodovou atmosféru, my si to také užili. Lidí přišlo nad očekávání mnoho, takže se ze vstupného nějak zahojíme. Příští burzy budou již vždy v neděli (parkování zdarma), zainvestujeme ještě o něco více peněz do propagace akce a zvedneme stávající zaváděcí cenu pronájmu stolu na 150kč. To sice není příliš pozitivní, ale budeme se snažit na této ceně za stůl zůstat i pro další burzy. Stále je to jedna z nejnižších cen za stůl na českých burzách, stále zahrnuje vstup pro dva vystavovatele a částečně to srovná ono bezplatné parkování. Dále je v plánu překlopení stránek do angličtiny a němčiny a propagace burzy v Rakousku a Německu. Třeba se příhraniční chovatelé chytnou a přijedou. Pokud byste měli kontakty na rakouské či německé chovatele, dejte vědět, rádi je pozveme.
Děkujeme moc za pochvaly, budeme se snažit laťku udržet a zvýšit.

(Mimochodem také děkujeme neznámému dárci cvrčků, nachytali jsme jich po akci ještě celou krabičku:-D )

Čus
na neděli bych se vyprdl, to ti nikdo na burzu nepojede
a samozřejmě nikdo nikde nezaparkuje, poněvadž je všude plno
když je to zadarmo. Jed si to v neděli ráno vyzkoušet.:-)Jedinná pozitivní
věc na neděli je že budeš mít každopádně levnější sál, než v sobotu, ale to
je nám teraristům platné asi jako cvrčci guttátě. poky

Před muzeem je obří parkoviště, které určitě plné nebývá a pokud vím, kolem Slávie taky moc lidí v neděli neparkuje (třeba máš ale jiné zkušenosti). Sál levnější mít určitě nebudu, cena je stejná celý týden. Jen nechápu, proč by nikdo v neděli nejel na burzu? Je v tom nějaký skrytý důvod?

Více než 150,- za stůl se platí jen v Praze a Liberci,takže to nebude nejlevnější a bude to znamenat odliv prodejců.Tady v Sobotce dělali ted v neděli druhou burzu,stoly jsou zadarmo a stejně někteří prodejci vyhrožovali,že příště nepřijdou,protože se málo vydělává.No a naposled,dle mojich zkušeností burza,která není každý měsíc,nemá šanci na ůspěch.Lidi musí mít každý měsíc možnost být zataženi do teraristiky,jinak jejich nadšení opadá,prodávající nic neprodá a příště nedorazí.Pouze Terabazar v Praze je čtvrtletní záležitostí a žije jen z toho,že je obklopen paneláky a lidi tam chodí jak do levné zoo,ale je toho stále mín na koukání.Základ každé burzy jsou prodávající,když je super nabídka,tak se to rozkřikne mezi lidma,z těch se ze samého nadšení stanou chovatelé a jsou spokojení všichni.Pokud budou chodit jen čumilové a zdražím stůl,tak je to krátkodobý zisk a můžu začít přemýšlet o jiném byznysu,protože tady končím

Prosím, nedělejte ze mne nějakého zlatokopa, tato reakce mne trochu zamrzela.
ceny za stůl:
Praha 500,-/350,-
Brno 220,-
Liberec 200,-
Ostrava 200,-
Jihlava 200,-
Strakonice 120,-
Plzeň 100,-
myslím, že jsme stále v nejnižších patrech. Pokud mi nevěříte, projděte si weby těchto burz.
České Budějovice nejsou Sobotka. Od začátku píšu, že stokoruna za stůl byla kvůli placenému parkování a jako zaváděcí cena, aby se vystavovatelé přesvědčili, že i v Budějovicích přijdou lidi. Nejsem až takový vydřiduch - dále zdražovat nehodlám, na příští termíny chci investovat více peněz do propagace (více plakátů, více rezervovaných výlepových válců a delší doba výlepu + onen televizní tip v JČ TV), což by mělo být pro vystavovatele výhodou. Pokud by 150,- za stůl bylo tak moc, musely by být všechny burzy poploprázdné a Strakonice s Plzní by musely praskat ve švech.
Pokud bych měl burzu pořádat každý měsíc, musel bych dát výpověď ze zaměstnání. (Tedy pokud bych chtěl každé burze věnovat alespoň část času, který jsem věnoval této.) Navíc by lidi dle mého přestali chodit v takovémto počtu a pro prodejce by to znamenalo méně zájemců. (Maximálně cvrčkaři a myšaři by měli stálejší zákazníky.) Co dva měsíce by bylo časem schůdné, ale k tomu se dostaneme na základě návštěvnosti dalšího termínu až dvou.

Jinak co se týče té neděle, ještě to zvážím. Díky za doporučení.

Tak samozřejmě že tyto ceny za stoly jsou psány,ale vždy záleží na domluvě a nikde kromě Holešovic neplatím víc jak 250,-,a to mám tři stoly.A všichni krom čuříka v Praze chodí do práce.No jinak je to tvoje věc,jak často budeš dělat burzy,já napsal jen svůj názor.A k té Sobotce,v okruhu 50 km je cca půl milionu potencionálních kupujících,ato je slušné.Jinak první burza čumilové,nic prodáno.Druhá burza už tržba 4500,-.Lidi se chytnou,ale nesmí mít čas se rozmyslet,proto tvrdím,jednou měsíčně.Jo a mimochodem dorazilo 600 lidí,což si myslím,že je slušný výsledek,srovnatelný s burzama lokálního významu,holešovice jsou samo jiný level.Apropo,kdo dělá v jižních čechách teraristiku,tak si zajede do Prahy a nebude čekat jednou za tři měsíce na budějickou burzu.Ale zas je lepší něco než nic,přeju mnoho ůspěchů.Fakt nemám důvod zpochybnovat tvou snahu,jen jsem napsal svůj názor

Dovolil bych si zapojit se do diskuse. Předně se musím zeptat, kde jste přišel na to, že nechodím do práce. Burza rozhodně není a nikdy nebyla ta činnost, která by mě živila. O nájemném, jaké platím v Holešovicích nechtějte radši ani slyšet. Burzu dělám 23 let a dnes je tam kde je. Za další - buďte vděční i za ty "čumily". Těch je totiž vždy kolem 80%. Hlavní je, že přišli, protože mají o teraristiku zájem. Nekoupí dnes, koupí příště, za měsíc, nebo později.

Také se přikláním k tomu, aby burza byla pravidelně aspoň co dva měsíce, aby se lidé naučili. Čumilové jsou samozřejmě fajn, jenže i čumilové musí mít na co koukat a to záleží na počtu prodejců = když nebudou kupující, těžko někdo dorazí prodávat = čumilové nebudou mít na co koukat a už taky nedorazí. Jinak k té propagaci, spot na JČ TV mi přijde jako vyloženě vyhozené peníze. Pokud je zdarma, proč ne, jinak to ale podle mě k ničemu není. Z cca 5 lidí, kteří z mého okolí na burzu dorazili o ní nevěděl nikdo, někteří měli pocit, že je stále na Vltavě apod. To nezlomí ani nějaká extra plošná reklama, chce to spíš vybrat dvě tři hodně frekventovaná místa (nejlépe autobusové zastávky) a tam nechat nějaký plakát viset delší dobu. Jinak samozřejmě držím palce, ať se daří i do budoucna.

Letos již žádnou burzu pořádat nebudu,termíny na příští rok dám vědět koncem roku. Vzhledem k vašim návrhům zvážím možnost, že bych rozepsal termíny po dvou měsících, ostatně pokud by se to ukázalo jako špatné řešení, můžu některé termíny během roku zrušit.
Na JČTV tip na burzu běží zhruba 50krát za den, takže je vysoká pravděpodobnost, že osloví návštěvníky, kteří program zapnuli třeba jen náhodně. Udělám si příště průzkum mezi návštěvníky ohledně toho, jak se o burze dozvěděli.
Plakáty jsem dost rozvěšoval již od května (ne ty oficiální). Oficiální pak od srpna a pak na placené plochy 11 dnů před burzou. Představa, že plakát někde vydrží déle než týden (na neplacených plochách) je ale bohužel naivní, jak jsem se sám přesvědčil. Navíc si nemyslím, že propagace neměla smysl. Návštěvníků přišlo hodně na to, že to byla první akce. To ale asi nemá cenu řešit, každý má svůj cit pro propagaci, nechte se překvapit na příštím termínem, uvidíme, co se mi povede:).