Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dobrý chov Boa Constrictor

Dobrý den,
chtěl bych se informovat , kde a jakého hada teda spíše hady (chovný pár) koupit. Co by to stálo , aby to k něčemu bylo , mám namysli dospělý pár , mladé doma už mám. Popř. o radu jaká mutace je pěkná a cenové dostupná a pro chov vhodná . Děkuji za odpovědi páni a dámy chovatelé

Odporucam ti pozriet sa na www.ifauna.cz, alebo www.terraristik.com .
Inzeratov na dospele zvierata, ceny atd tam je celkom dost.
Len mi trochu nejde do hlavy toto:jaká mutace je pěkná a cenové dostupná a pro chov vhodná
Tak snad ty sam vies, co sa ti paci ci nie? Rovnako ako to, co je pre teba cenovo dostupne... A co sa tyka vhodnosti pre chov, povedal by som, ze ide o to, co s nich chces mat. Ak budem chciet albinov, tak z obycajnych hadov ktore niesu z niecim seknute sa albina len tak lahko nedockas.

Souhlas s Epanteriasem.
Navíc jestli máš strach s udáváním mláďat, tak se radši na vykašli na párování. Takhle to vypadá jen jako když si chceš nahrabat a nevíš jak. Pokud chceš něco získat, pořiď si albino scorie a pusť ho třeba na t+ supermotleye:-D

Děkuji za odpovědi pánové , zatím sbírám informace otom co jaká mutace vlastně je. Nejde mně oto abych nahrabal na čemkoliv , jen mám právě bobky že když napodzim koupim pár a chytne se , kam se vlastně dá prodat tolik mladých , jistě se někde udají , já jen jestli neni třeba nějaká burza kde se to prodá pod cenu když náhodou něco zbyde , jinak B.C se mi líbí jako takoví. Krásné zvíře , navíc když mě v tom podporuje přítelkyně :D Prostě sbírám informace , někde ty znalosti musím získat. Jinak co máte třeba doma vy za krasavce?

To sem se dočkal teda odborné rady .. prostě chci myslet na zadní kolečka .... místo abyste napsali něco čemu bych se přiučil, tak kritizujete ( někteří) mám známého chovatele , vše mi poradí , jen z dlouhé chvíle zjištuji informace které mě zajímají , tak když někdo chce odpovědět at odpoví na to co se ptám a nepolemizuje. ptám se kde prodat a místo odpovědi tam a tam nebo že jedině inzerce , se dočkám toho že na to nemusím myslet atd. Děkuji pěkně , rád uvítám další rady do začátku :D

Nezlob se na mě, ale kde prodat mláďata pod cenou není rada do začátků. Tu jsi dostal. Klidně ti jí zopakuju. Studuj, čti, pořiď si nějaký mláďata na kterejch se naučíš prakticky ty zvířata chovat. Než ti dospějí, bude to trvat nějaký čtyři roky, takže ti ještě zbyde dost času na studium. Pak je možná rozmnožíš. A je i dost velká šance, že by jsi se za tu dobu dozvěděl i to, že zvířata se prodávají na tuzemských i zahraničních burzách, přes svoje kontakty, známé, přes inzerce atd...
Prostě chovatele z tebe neudělá to, že si koupíš dospělý pár zvířat (když ani netušíš jaká zvířata bys chtěl a čekáš, že ti to někdo naservíruje až pod nos), od kterého možná budeš mít odchov.

Jasně v pohodě , mám párek , v nejbližších dnech dám foto , jsou obyčejní . Samec trochu pastel , ale aspon uslyším názor na ně co se týče kvality zbarvení . No chtěl bych koupit aj dospělé , třeba je nemusím hned spářit , ale mít je doma , starat se a občas si pochovat pořádného hada , malý je malý a velký zase velký . Věřím , že vše potřebné tu najdu nebo poradíte . Jen ještě jeden dotaz ohledně genetiky. Líbí se mi mutace sunglow . Akorát nevím jesli to musí být teda nějaký heterák aby se mu narodily sunglow , nebo jen prostě sunglow porodí sunglow , jak to funguje? Popř. prosím o radu co mít za pár aby se narodili ti sunglow . Diky

To si jako na netu nenašel jak vzniká sunglow?
Možností jak získat sunglow je víc. Potřebuješ k tomu hady co nesou geny albino a salmon, takže zkus si trošku namáhat hlavu. Pokud se nevyznáš v genetice, tak nápověda je: salmon=codominant (nevznikají hetera, objevují se hned), albino=recesiv (vznikají hetera), víc už si zkus zjistit sám.

pokud máš čas a podaří seti něco odchovat,múžeš objíždět burzy, tam prodáš hady sice pomalu ale za víc,nebo do různých výkupů sice za mín ale veětšinou všechny naráz,do dospělejch hadůbych asi nešel kdyžtak od někoho známého,radši víc mládat vybrat ty nejlapší a z těch vybudovat chovnou skupinu nějak geneticky zajímavou ,na netu je plno stránek chovatelů barevných forems genetickou tabulkou co jaká forma je a geneticky s čím kopmbinovat

Dik za radu , jasně mám známého , který kamoší s někým kdo má doma několik desítek chovných párů různých hadů , ten by jistě něco doporučil. Neviš prosimtě jestli potom budu potřebovat nějaké papíry nebo povolení nebo tak něco , abych nebyl třeba nějaký černý chovatel hadů . I třeba kvuli burzám

Hele Giorgio, to na co se tu ptáš mi přijde mimo reál. Jak můžeš řešit "prodat něco pod cenou" pak zkurvíš ceny a je vymalováno, hodně lidí ti bude vděčný.

Jinak k otázce, co chovat abys to prodal, tak zkus udělat třeba leucistiky a nemáš problém prodat:-D. Jestli ti vyleze kupa obyč mládat je to k hovnu(pro tebe, protože to prostě neprodáš. Jedině na zkrm)

Povolení nepotřebuješ.