Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hnisavé puchýře

Ahoj ! Prosím vás u mé regiusky jsem si všimla že má po těle jakoby ' hnisavé puchýře' které ji praskly a vytýká jí z nich pruhledný hlen . Napadlo mě zda se nemohla spálit o topný kámen . Děkuji za radu , po případě jak to léčit. Děkuji !

Nejpravděpodobnější je mykosa. Léčba je Imaverol, ředit dle návodu, koupat denně do vyplácání roztoku (cca 7 dní). Řešil jsem to kvůli svým cheyenkám. Po Imaverolu se brzy vyléčili, ale slezly jim na postižených místech šupiny, které teď dorůstají. Hlavně vyhodit substrát!!! a zamezit vlhkosti, jinak se to může vrátit. Já je měl na cypřišové kůře, ale byla asi moc vlhká. Teď je mám pro jistotu na hoblinách a vypadají dobře.