Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem oprava inkubatora Herp Nursery 2 ?

Zdravim,

Mam Lucky Reptile Herp Nursery 2 (zda sa mi ze je to to iste ako od ExoTerra len ine logo) ale nejako mi slabo chladi za den len z 30 na 27C , ohrievanie nie je tiez nic extra.

Tak som v Prahe skusal obvolavat nejake servisy a zo 6 mi povedalo 5 ze to vobec. Jeden ze sa na to jeho technik pozre ale az za 2 tyzdne.

Nemate niekto s tym skusenosti? pripadne na niekoho sikovneho v Prahe kontakt? Ci sa to vobec oplati servisovat.

Moc sa takejto elektronike nerozumiem ale myslim ze je to na peltierov clanok, volal som s jednym zo SK ten hovori ze zalezi podla velkosti ale su za cca 30e alebo 70e, ale potrebuje to vidiet samozrejme.

Dik

Předmět Autor Datum
nikto nic? ci vsetci maju len termostat a kabel? :) nový
davesk 04.07.2012 11:27
davesk
Neznam ten inkubator, ale pokud je to uvnitr resene peltierem, jako ze dle vseho pokud ma umet i chl… nový
lucifer 04.07.2012 13:14
lucifer
tiez som si myslel, mal som to rozobrate a nic som na tom zle nevidel. V prahe maju take zakazky asi… nový
davesk 04.07.2012 14:12
davesk
pokud je vse co se konstrukce tyce v poradku, tak me fakt napada akorat to napajeni peltiera, ze zdr… nový
lucifer 04.07.2012 14:21
lucifer
Ahoj supr odhad;-)přesně tak jedna půlka uvnitř chlazena ventilátorkem(vnitřní cirkulace)druhá venku… nový
Petrš 04.07.2012 22:17
Petrš
Cauko , diki moc za tip. Takze som to cele rozobral aj tie chladice. Nasiel som tam tu malu dosticku… nový
davesk 05.07.2012 11:58
davesk
zmerit napeti na nem, a taky proud ktery pres nej tece nový
lucifer 05.07.2012 12:21
lucifer
to musim skusacku kupit :D sakra ,ale aspon sa nieco naucim ;) nový
davesk 05.07.2012 12:23
davesk
Tak lepší změřit dělaj to soudruzi v ČAJNĚ.Jináč ten můj tip. BCR-25 je 12V-cca.60W.Volty zůstávají… nový
Petrš 05.07.2012 12:28
Petrš
dik za info. Ty mas aky model inkubatoru? herp 2? A peltier tam mas BCR-25? Edit: aah BCR-25 je m… nový
davesk 05.07.2012 12:53
davesk
Jj mám HerpNursery2 od Lucky Reptile . nový
Petrš 05.07.2012 13:39
Petrš
no pisal som do Lucky Reptile a poslu mi novy peltier ze mam poslat adresu, takze som celkom rad :) poslední
davesk 06.07.2012 00:21
davesk

Neznam ten inkubator, ale pokud je to uvnitr resene peltierem, jako ze dle vseho pokud ma umet i chladit ano, tak to chce zkontrolovat hlavne jeho napajeni, a pak taky odvod tepla (chladu) - predstavuji si ze ta "polovina" co bude z Peltiera "venku" bude nejspis pripevnena na nejakem "radiatoru" (hlinik, med...) a na nem mozna bude jeste nejaky vetrak. Takze zkontrolovat kontakt toho peltiera se zbytkem a pokud je tam nejaky vetrak tak jestli funguje jak ma. Vse tohle zvladne kdokoliv kdo nemam obe rucel leve a trochu rozumi elektrice/elektronice. Vic tezko nekdo poradi.

Ahoj supr odhad;-)přesně tak jedna půlka uvnitř chlazena ventilátorkem(vnitřní cirkulace)druhá venku také chlazena ventilátorem peltier uprostřed "radiárory" hliník či co.Pro zadavatele:zkus ty radiátory opatrně dotáhnout jsou navzájem prošroubovány ale opatrně!pokud se hýbou sundej kryt uvnitř inkubátoru celé to přidrž a dotáhni pokud jsou volné peltier řádně nepřiléhá a tudíž neplní svoji funkci!Pokud to budeš chtít rozebrat normál to povol a máš ztoho 2 ks.Ale bacha před zpětnou montáží peltiera musíš namazat tím sajrajtem jako na čipy v compu!Dále esli nechceš chladit já potřeboval pronto hřát tak jsem namotal na jádro odporový drátek vrazil ho dovnitř připojil na místo peltiera a jedu zatím OK.Všechny funkce zachovány až na chlazení.70€+práci za to fakt nedám to je zkoro novej.Přeji hodně zdaru.

Cauko , diki moc za tip. Takze som to cele rozobral aj tie chladice. Nasiel som tam tu malu dosticku, namazal to cele znova pastou na CPU ale nic vyzera ze je K.O.

Ale podla typu pozeram na nete ale su tam rozne wattaze od tohto modelu, alebo pisu len rozpatie. Netusim nie som elektoman :D Takze s tym by som potreboval este helpnut.

Pisal som aj do Lucky Reptile ale neviem ci mi budu ochotny to povedat.

Je to tento model TEC1-12705
Tu davam rozne stranky ceny su okolo 5-10usd to je v pohode.

tec1-12705.html
http://www.mecheltron.com/en/products/peltier-elem ents/TEC1-12705-CP12705
http://www.ebay.com/itm/TEC1-12705-Thermoelectric- Cooler-Peltier-12V-50W-77Wmax-/280404808193
http://www.amazon.com/TEC1-12705-Thermoelectric-Pe ltier-Cooler-40mm/dp/B002UQKEU8

Edit:
este moze byt aj luciferova teoria ze peltier je ok ale nejde zdroj. Ako to overit?
Odopnut peltier a napojit nejaky iny? Len take nic doma nemam asi...Alebo rozoberem 2 inkubator co mam :D

Foto:
[http://i230.photobucket.com/albums/ee160/daveko13/  peltier_res.jpg]

Dik!

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru