Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Četnost krmení užovky červené

Mám dotaz na četnost krmení užovky červené. Třeba už od miminka :-p
Já jsem zažínal na 1 holeti pak dvou teď krmím 2 ojínělějma holátky každých 5-6dní. Teď je užovce cca 11 měsíců. Má něco kolem 30g a 60cm vypadá to že se jí žije hezky. Vůbec ale nevím zda krmím správně. Jak třeba poznám podvyživeného hada nebo překrmovaného. Mám klasika knížku o užovce a tam je tabulka která mi přijde celkem nesmyslná. Tak by mě zajímalo zda to dělám dobře a nebo nějaké rady zkušených chovatelů. Nerad bych hadici přivodil do budoucna nějaké zdravotní problémy.Předem díky

V necelém roce je guttka pořád v růstu,tak že tloustnutí zatím nehrozí.U podviživených zvířat je vystouplá páteř a mají povolenou kůži.četnost krmení je v poho a klidně bych jí dával skákavky,nebo zvíšil počet osrstěnců.
Od mimin krmím 2xtýdně (po vyprázdnění den dva) po holeti,nebo jiné potravě a postupně prodlužuji pauzy mezi krmením podle velikosti až na třeba jednou za deset-čtrnáct dní.
U velkých hadů se dělají i větší pauzy mezi krmením.Záleží na druhu biotopu a stylu života.
Když projedete poradnu určitě tady najdete dost informací v jiných vláknech.

Jak velkou kořist dát hadovi musíš poznat sám, když se na hada podíváš. Jak může někdo odpovědět konkrétněji, když neví jak had vypadá?
Místo ironie si něco o hadech přečti, případně si prohlídni obrázky ve vláknech hadi vs kořist.
Normálně rostlá dvouletá gutka musí dát několik dospělých myší jak prd ;-).