Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chameleon pardálí - prosím o radu

Dobrý den,
mám půl roku starého chameleona a poslední 4dny jen poleháva na zemi a má zavřené oči a nechce ani moc žrát. A přestal mu i vystřelovat jazyk. Napadlo mě, že by to mohlo být dehydratací tak jsme ho pořádně napojili a pak byl jeden den v pohodě, ale dneska ráno to samý..Jen bezvladně leží..Bojím se nejhoršího..Prosím poradtě dá se ještě zachránit? Terárium má dostatečně veliké k svojí veliksoti, UVB záření a rosím 2krát denně..Podáváme Biomin H a Roboran pro exoty.

Myslel jsem, že po té vodě se mu udělalo lépe, zase lezl a vypadal dobře. Je mi ho líto, udělal jsem chybu.. Hned po práci pojedem na veterinu, snad se mu bude jeste dát pomoci. Foto bohužel nemám, nejsem na svém počítači..

pak sem prdni nejakou fotku zvirete a terarka..takhle tezko radit.. ale to ze nevystreluje a ma snahu je naprd. bude mit neco z jazylkou a to neni prdel.... to repti glo je kde?muze se knemu dostat?na jakou vzdalenost? a co si mam predstavit pod pojmem terarijni substrat? je to pisek nebo pisek z necim? nebo co

edit: jinak to vetrani,jestli tam neni dole pas kterym by to mohlo nasavat tak ta pulka stopu je knicemu.. neni tam smrad? kdyz otevres terarko?

Terarijní substrát má tento http://www.robimaus.cz/cs/kokosove-substraty-a-lig nocel/381-terarijni-substrat-10l-8595203000473.htm l směs drceného kokosu s pískem. Repti glo je uprostřed terária a má pod ním vetvičku aby se k němu mohl dostat,ale moc tam nechodí :( Dole větrání není, ale v teráriu to nesmrdí. Pokusím se sem vložit nějáké foto, ale nevím zda to stihnu ještě dnes když po práci pojedu hned k tomu veterináři. A ještě dotaz mám jet k nějákému specializovanému nebo můžu k normálnímu kam chodím se psem?

pod zdrojem má jakou teplotu? JInak pokud má na dně lignocel a špatně větrané terárko, což pokud je větrání jen zvrchu, tak to špatně větrané terárko je, tak je možné, že už má prostě dost. V tom ale veterinář asi nepomůže. Pomohlo by to vynesení ven na slunce, pokud nemáš voliéru, tak ho strčit na nějaký osamoceně stojící keř a hlídat ho tam...a hlavně mu urychleně udělat vyhovující ubikaci, pokud už není pozdě.