Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chameleon pardálí - prosím o radu

Dobrý den,
mám půl roku starého chameleona a poslední 4dny jen poleháva na zemi a má zavřené oči a nechce ani moc žrát. A přestal mu i vystřelovat jazyk. Napadlo mě, že by to mohlo být dehydratací tak jsme ho pořádně napojili a pak byl jeden den v pohodě, ale dneska ráno to samý..Jen bezvladně leží..Bojím se nejhoršího..Prosím poradtě dá se ještě zachránit? Terárium má dostatečně veliké k svojí veliksoti, UVB záření a rosím 2krát denně..Podáváme Biomin H a Roboran pro exoty.

pak sem prdni nejakou fotku zvirete a terarka..takhle tezko radit.. ale to ze nevystreluje a ma snahu je naprd. bude mit neco z jazylkou a to neni prdel.... to repti glo je kde?muze se knemu dostat?na jakou vzdalenost? a co si mam predstavit pod pojmem terarijni substrat? je to pisek nebo pisek z necim? nebo co

edit: jinak to vetrani,jestli tam neni dole pas kterym by to mohlo nasavat tak ta pulka stopu je knicemu.. neni tam smrad? kdyz otevres terarko?

Terarijní substrát má tento http://www.robimaus.cz/cs/kokosove-substraty-a-lig nocel/381-terarijni-substrat-10l-8595203000473.htm l směs drceného kokosu s pískem. Repti glo je uprostřed terária a má pod ním vetvičku aby se k němu mohl dostat,ale moc tam nechodí :( Dole větrání není, ale v teráriu to nesmrdí. Pokusím se sem vložit nějáké foto, ale nevím zda to stihnu ještě dnes když po práci pojedu hned k tomu veterináři. A ještě dotaz mám jet k nějákému specializovanému nebo můžu k normálnímu kam chodím se psem?

pod zdrojem má jakou teplotu? JInak pokud má na dně lignocel a špatně větrané terárko, což pokud je větrání jen zvrchu, tak to špatně větrané terárko je, tak je možné, že už má prostě dost. V tom ale veterinář asi nepomůže. Pomohlo by to vynesení ven na slunce, pokud nemáš voliéru, tak ho strčit na nějaký osamoceně stojící keř a hlídat ho tam...a hlavně mu urychleně udělat vyhovující ubikaci, pokud už není pozdě.