Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Achatina reticulata-péče o vajíčka

Zdravím
Moje achatiny mi poprvé snesly vajíčka. Mám dotaz jak se o vajíčka dále starat? Zvláště mě zajímá, zda je nechat tam, kde je snesly nebo je přemístit do jiné nádoby. Bojím se, abych je při vyhrabávání a přenosu nepoškodil. Také možu špatně odhadnout vlhkost nebo substrát. Nejlépe bude je nechat tam kde je dali ne? Přeci jenom každá změna může porušit vývoj. Při dostatku vápníku a potravy by je dospělí neměli ani sežrat?

Děkuji
Změna předmětu, původně: Achatina reticularis-péče o vajíčka (Aurifer)

Dobrý den mám podobný problém.Mám doma šneky obyčejné z venku (ne ty velké zahradní) a mněla jsem 2 a půl dne jen jednoho ale když jsem přinesla toho druhého a dala ho na víko kde byl i ten první hned kladl vajíčka.Tedy jsem je dala do většího boxu.Je jich asi 11 těch vajíček.Prosím poraďte co mám dělat?Nebude vadit když je nechám tam kde jsou ti dva?A můžu nechat ty dva u sebe nebo je můžu odělit aby nekladli?Potom je třeba dám dohromady.A pokud přežijou ty vajíčka a až se vylíhnou mládí kdy je mám odstavit?Kdy se vajíčka můžou vylíhnout?Dnes 21.4.2018 je na kladl.