Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Čím slepit polypropylén?

Dobrý den,

pořídil jsem v IKEI pár krabic SAMLA (http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/7010297 2/#/80102976) s tím, že to vyjde levně a budou dobré na chov hmyzu (podle rozměrů krabice na cvrčky, sarančata a zlatohlávky), jenže jsem jaksi nedomyslel materiál...

Krabice jsou z polypropylénu (PP), takže skvěle omyvatelné, ale už je to horší s možností lepení. Myslel jsem, že udělám větrání tak, že vyříznu do víka otvor patřičných rozměrů a přilepím zvnějšku ocelovou síťku proti hmyzu a přidělám to dalším kouskem plastu (z toho vyříznutého kusu - jako sendvič). Jenže jsem nesehnal lepidlo na polypropylén, které by bylo netoxické a omyvatelné.

Máte s tím, prosím, někdo zkušenosti a mohli byste mi poradit, jaké netoxické lepidlo použít, případně jak jinak to přidělat?

Děkuji. :-)

tim to lepim já a drží to celkem dobře. co se týče závadnosti, tak to používám několik let a zatím si nikdo nestěžoval. Akorát se to moc nehodí na lepení menších hodně zatěžovaných ploch, jako jsou třeba kolejničky dvířek. To se časem urve...ale pletivo je v pohodě.

Jinak v těchhle vysokých samlách mám cvrčky taky a nemám to nijak zakryté. Pojme to tak 2-3l cvrků. Občas nějaký vystřelí ven, ale útěky z normálně otevřeného nejsou nijak časté.